Derozan odličan protiv "svojih", Gudurić bez poena

NBA 13. jan. 20202:25 > 2:29
Maddie Meyer/Getty Images

San Antonio Sparsi su savladali Toronto Reptorse na gostovanju 105:104 u noći između nedelje i ponedeljka u NBA ligi. Pobede su ostvarili i Memfis protiv Golden Stejta, odnosno Bruklin protiv Atlante.

Toronto je vodio tokom čitavog meča protiv San Antonija, a u trećem periodu su aktuelni šampioni imali i 17 poena prednosti. Početkom četvrte četvrtine Reptorsi su stali i dozvolili su Sparsima seriju 17:0 posle koje su gosti vodili 90:87. Od tog momenta San Antonio uvećava svoje vođstvo, a odlični su bili Derik Vajt, Peti Mils i naravno Demar Derozan.

Vodio je San Antonio 100:91, ali se Toronto vratio serijom 10:0. U poslednjem minutu je veoma bitnu trojku pogodio Marko Belineli za 103:101. Paksal Sijakam je promašio polaganje za izjednačenje da bi zatim Demar Derozan u „svom“ Torontu pogodio dva slobodna bacanja za San Antonio. Kajl Lauri je brzo smanjio trojkom na 105:104, a do kraja je Lamarkus Oldridž promašio dva penala i tako dao šansu Reptorsima. Šut za pobedu je sa deset metara promašio Paskal Sijakam.

Derozan je bio najefikasniji sa 25 poena i osam skokova, a Serž Ibaka je kod Reptorsa imao 21.

Memfis je bio bolji od Golden Stejta 122:102. Grizlisi su meč prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 35:17 i na taj način sebi obezbedili trijumf. Jonas Valančiunas je u ovom meču imao 31 poen, dok je Dianđelo Rasel kod Voriorsa ubacio 34. Srpski igrači Marko Gudurić i Alen Smailagić su proveli na parketu dva odnosno sedam minuta i nisu imali poene.

I Bruklin je lako rešio Atlanta Hokse 108:86. Meč je već od prve četvrtine išao na stranu Netsa kod kojih je najbolji bio Kajri Irving sa 21 poenom. Džanan Musa je za sedam minuta na parketu ubacio četiri poena. Kem Rediš je kod Hoksa ubacio 20 poena.