SAD deklasirale Svet, Luka pogodio sa pola, Bridžs MVP

NBA 15. feb 20205:13 > 5:15
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Ekipa sastavljena od igrača rođenih u Sjedinjenim Državama ubedljivo je pobedila selekciju Sveta rezultatom 151:131 u meču Zvezda u usponu kojim je počeo NBA Ol-star vikend u Čikagu.

To je bio šesti put da se igra u ovom formatu i posle drugog uzastopnog trijumfa domaćeg tima rezultat je izjednačen – 3:3.

Za najkorisnijeg igrača Rising Stars utakmice proglašen je igrač Šarlota Majls Bridžs koji je meč završio sa 20 poena (8/12 iz igre, 3/7 za tri, 1/2 slobodna bacanja), po 5 skokova i asistencija i 3 ukradene lopte za 20 minuta. Dvadesetjednogodišnji bek je 2018. bio 12. pik LA Klipersa, ali je odmah trejdovan u Hornetse.

Američki ruki i sofomor igrači (u drugoj sezoni) odlično su odigrali drugo poluvreme koje su dobili ubedljivo – 80:50 i tako nadoknadili 10 poena minusa sa poluvremena (81:71). U utakmici u kojoj rezultat nije bio u prvom planu košarkaši oba tima su se pre svega trudili da zabave publiku u Junajted Centru.

Pored Bridžsa, još sedmorica igrača selekcije SAD imala su dvocifren učinak – Erik Paskal je bio najefikasniji sa 23 poena, Kolin Sekston je dodao 21, Tre Jang 18, Kendrik Nan 16, prvi pik sa prošlogodišnjeg drafta Zajon Vilijamson 14…

Na drugoj strani najbolji su bili Kanađani Er Džej Beret (3. pik 2019) sa 27 i Brendon Klark sa 22 poena. Slovenac Luka Dončić zaustavio se na 16 poena (6/11 iz igre, 4/9 za tri), uključujući i trojku sa svoje polovine u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, uz 2 skoka, 5 asistencija i jednoj ukradenoj lopti za 24 minuta.

U nedelju ujutro su takmičenja u brzom šutiranju trojki, zakucavanju… a Ol-star duel na programu je u ponedeljak u 2 časa.

Deo glavne predstave drugu godinu uzastopno će biti centar Denvera i reprezentacije Srbije Nikola Jokić.