Mičel vs Marej 51:50, Nagetsi pred ispadanjem

NBA 24. avg. 20207:53 > 7:58
Kevin C. Cox/Getty Images

U noći između nedelje i ponedeljka Juta Džez je savladala Denver Nagetse 129:127 i povela je u četvrtfinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige 3:1. Toronto Reptorsi su deklasirali Bruklin Netse 150:122 i počistili ih 4:0 u seriji.

Tokom cele utakmice između Denvera i Jute rezultat je bio nezivestan i Džezeri su prvi napravili dvocifreno vođstvo i to tek početkom poslednje četvrtine. Nagetse je tokom meče vodio Džamal Marej, a Džezere Donovan Mičel. U poslednjoj četvrtini Denver uspeva da se vrati u meč i da se oporavi koševima Mareja, Džeramija Grenta, Nikole Jokića i Pola Milsapa pa se u poslednja dva minuta ušlo rezultatom 115:113 za Jutu.

Ipak Nagetsi su tada imali velike probleme da zaustave Donovana Mičela koji je u ta poslednja dva mintua dao 12 poena i prelomio ta taj način meč. Marej je takođe bio dobar u tim momentima ali je ključna razlika nastala kada je Marej promašio dva šuta u poslednjih 30 sekundi.

Ceo meč bio je obeležen duelom Mareja i Mičela. Džamal je ubacio 50 poena za Denver uz šut za tri 9/15, dok je Nikola Jokić imao 29 poena. Donovan Mičel je ubacio 51 poen i imao je pomoć u Majku Konliju koji je imao 26, a Džordan Klarkson je imao 24. Inače Mičel je veliki deo poena ubacio sa penala (17/18) i generalno je ceo tim Jute bio na penalima mnogo češće nego Nagetsi. Juta je slobodna bacanja izvodila 31/36, a Denver 12/13.

Za duel Toronta i Bruklina nema mnogo šta da se kaže jer su Reprotrsi još jednom demonstrirali silu. Meč su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 39:19. Norman Pauvel je bio najefikasniji sa 29 poena, Serž Ibaka je imao 27, dok je Keris Levert kod Netsa ubacio 35. U poslednjem meču Bruklina u sezoni Džanan Musa je imao 12 poena.