Jokić odveo Nagetse u polufinale Zapada

NBA 2. sep. 20204:55
Mike Ehrmann, Getty Images

Košarkaši Denver Nagetsa plasirali su se u polufinale plej-ofa Zapadne konfrencije, pošto su u odlučujućem sedmom meču savladali Jutu Džez sa 80:78.

Nikola Jokić postigao je odlučujući koš za Nagetse 28 sekundi pre kraja meča.

Imala je Juta napad za izjednačenje, ali je Gari Heris ukrao loptu Donovanu Mičelu. Tori Kreg je želeo da potvrdi pobedu Denvera, ali nije pogodio. Rudi Gober je uhvatio loptu i dodao je Majku Konliju, koji je šutnuo trojku. Na sreću Nagetsa, lopta nije ušla u koš.

Srpski centar je meč završio sa 30 poena i 14 skokova.

Nagetsi su dobili seriju 4:3 i tako postali 12. tim u istoriji NBA lige koji je slavio posle zaostatkaod 3:1.

Denver će u polufinalu igrati protiv LA Klipersa.

Denver je od početka imao inicijativu, pa je poveo 13:7. Nagetsi su održavali prednost, a posle trojke Jokića bilo je 24:16. Na kraju prvih 12 minuta bilo je 26:21.

Rasla je prednost ekipe Majka Melouna i tokom druge deonice. Mučila se Juta i u napadu i u odbrani, pa je semafor pokazao 44:27. U završnim minutima razigrao se Mičel sa dva uzastopna koša, pa je na poluvremenu bilo 50:36.

Bila je to najava bolje igre Džezera. U potpunosti su preuzeli kontrolu nad tokommeča košarkaši Jute, dobili su treću deonicu 24:15, pa je pred poslednjih 12 minuta Denver vodio 65:60.

Početkom poslednje četvrtine, posle slobodnih bacanja Gobera rezultat je bio izjednačen 65:65. Ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. Posle poena Mareja, Nagetsi su poveli 78:74. Ipak, Gober i O’Nil su se izborili za 78:78.

Na 28 sekudni do kraja, Jokić je pogodio za 80:78.

U samoj završnici Mičel je izgubio loptu, posle čega je Kreg krenuo u napad. Nije bio uspešan košarkaš Denvera. Na njegovu sreću ni Konli nije pogodio trojku za pobedu Jute.

Nikola Jokić je meč završio sa 30 poena (12-23 iz igre, 2-5 za tri), 14 skokova i četiri asistencije. Džamal Marej je ubacio 17 poena (7-21 iz igre, 1-6 za tri), a dvocifren je bio još Majkl Porter sa 10 poena.

U dresu Jute Donovan Mičel je imao 22 poena (9-22 iz igre, 2-8 za tri) i devet skokova, dok je Rudi Gober zabeležio 19 poena (8-13 iz igre), 18 skokova.