Atlanta sigurno do 2:1, Bogdan upisao 15, Rendl podbacio

Košarka 29. maj 20218:01 > 9:57 1 komentar
Trae Young, Bogdan Bogdanović
REUTERS / Brett Davis-USA TODAY Sports

U noći između petka i subote u Atlanti je odigrana treća utakmica prve runde NBA plej-ofa, a Hoksi su stigli do prednosti 2:1 u pobedama pošto su bili bolji od Njujork Niksa rezultatom 105:94.

NBA:

Imala je ekipa Niksa prednost u prvoj četvrtini, ali je krajem poluvremena počela da raste prednost „Jastrebova“. Tada je tim Nejta Mekmilana i napravio seriju od 13:0, a Niksi nisu uspeli da ugroze prednost domaćih do kraja meča. Maksimalnih +18 viđeno je na startu poslednje deonice.

U pobedničkoj ekipi dobro je odigrao srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, koji je utakmicu završio sa 15 poena (6/12 iz igre, 3/4 za tri poena), 8 skokova, 3 asistencije i po jednom ukradenom i izgubljenom loptom.

U redovima Atlante najefikasniji bio je plejmejker Trej Jang, koji je upisao 21 poen (8/19 iz igre) i 14 asistencija. Džon Kolins je zabeležio 14 poena, dok je Klint Kapela imao 13 poena i 12 asistencija.

U Niksima je najbolji bio veteran Derik Rouz – nekadašnji MVP lige imao je 30 poena (13/21 iz igre), 6 skokova i 5 asistencija, a podbacio je Džulijus Rendl, igrač koji je nedavno dobio nagradu posvećenu košarkašu koji je najviše napredovao u ovoj sezoni. Krilni centar Nikerbokersa imao je 14 poena (svega 2/15 iz igre, 8/8 penali) i 11 skokova. Nerlens Noel imao je 12, a Redži Bulok 11 poena za tim Toma Tibodoa.

Utakmica je odigrana pred skoro 16 hiljada bučnih navijača u Džordžiji, a četvrti meč serije na programu je u noći između nedelje i ponedeljka u Atlanti.