Baksi preživeli u drami, Durent promašio produžetak!

NBA 11. jun. 20217:48 > 8:031 komentar
Kevin Durent
Photo by Stacy Revere/Getty Images

Košarkaši Milvoki Baksa pobedili su Bruklin Netse sa 86:83 u trećoj utakmici druge runde plej-ofa istočne konferencije i tako su smanjili na 2-1 u seriji.

Šut za produžetak promašio je Kevin Durent iz teške pozicije. Prethodno, Durent je postigao poslednjih sedam poena za Netse, uključujući i trojku za vođstvo 83:80. U naredna dva napada omogućio je saigračima dobre pozicije – prvo je Heris promašio otvorenu poludistancu, zatim i Braun flouter na 20 sekundi do kraja pri rezultatu 83:82.

*Nezaustavljivi Mičel, Bojan zaključao Lenarda za 2-0 Džeza

Baksi nisu tražili tajm aut, a Holidej je posle rolinga poentirao za vođstvo 84:83. Loše su izveli Netsi loptu iz auta, na kraju se Braun zaleteo na koš i promašio, a Midlton je fauliran i pogodio je dva penala na 2,1 sekundu do kraja. Pre Holidejevog koša, upravo je Midlton dao prethodnih šest poena Baksa. U poslednjem napadu, Durent je promašio za tri poena.

U tvrdoj utakmici sa mnogo promašenih otvorenih šuteva, Midlton i Adetokumbo dali supo 15 poena, a u ranoj fazi utakmice Budenholzerov tim vodio je 30:9. Međutim, prednost se munjevito istopila, već do polovine drugog perioda – Irving je pogodio neke šuteve, a Netsi su mučili Bruka Lopeza pik-en-rolom Džejmsa i Brauna. Ipak, u poslednjoj četvrtini je Lopez nekoliko puta zablistao na odbrani od pika.

Mogli su Netsi u nekoliko navrata da preuzmu vođstvo, to su konačno učinili prvi put krajem treće četvrtine, ali Baksi se nisu dali – Adetokumbo je dao sedam poena u ranoj fazi poslednjeg perioda, a posle intervala od više od četiri minuta bez poena na obe strane, usledila je opisana završnica i trijumf Baksa.

Milvoki je predvodio Kris Midlton sa 35 poena (12-25 iz igre) i 15 skokova, a Janis Adetokumbo upisao je 33 poena (14-31 iz igre, 4-9 penali), 14 skokova i 2 asistencije. Budenholzer im je, za razliku od prva dva meča, dao još više minuta – 44 Midlton, minut manje Adetokumbo. Džru Holidej postigao je 9 poena (4-14 iz igre), 4 skoka i 5 asistencija.

Kod Netsa, najefikasniji je bio Kevin Durent sa 30 poena (11-28 iz igre), 11 skokova i 5 asistencija, Kajri Irving imao je 22 poena (9-22 iz igre) i 5 skokova, dok je Brus Braun dodao 16 poena (8-17 iz igre), 11 skokova i 3 asistencije. Džo Heris šutirao je 1-11 iz igre za 3 poena.

Četvrta utakmica igra se takođe u Viskonsinu, u nedelju od 21.00 po srednjoevropskom vremenu.