Batler nastavlja da hara, Hit poveo

NBA 18. maj 20227:15 0 komentara
Džimi Batler
Jasen Vinlove-USA TODAY Sports via Guliver

Košarkaši Majami Hita pobedili su Boston Seltikse kod kuće sa 118:107 i poveli su sa 1-0 u finalnoj seriji plej-ofa istočne konferencije NBA lige.

Seltiksi su bili oslabljeni neigranje Markusa Smarta i Ala Horforda, ali su uprkos tome vodili i sa +13 tokom prvog poluvremena, dok su na veliki odmor otišli sa osam poena prednosti.

Međutim, usledila je furiozna treća četvrtina Spolstrinog tima, koju je domaći tim dobio sa čak 39:14 i tako rešio pitanje pobednika. Blistao je, kao i mnogo puta tokom ovog plej-ofa, Džimi Batler, koji je ubacio 41 poen (12-19 iz igre, 17-18 penali), od toga 27 u drugom poluvremenu, uz 9 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte.

„Nastavio sam da igram košarku na pravi način – šutirao kad sam otvoren, napadao koš i tražio otvorene saigrače. Bio je ovo timski trud“, rekao je Batler.

Osim njega, kod Hita su se istakli Tajler Hiro sa 18 poena (7-15 iz igre), 8 skokova i 3 asistencije, Gejb Vinsent sa 17 poena (5-10 iz igre, 2sk, 3ast), Maks Štrus dao je 11, a Bem Adebajo 10 poena (3-4 iz igre, 4sk, 4 bl).

Za Seltikse je najefikasniji bio Džejson Tejtum sa 29 poena (10-21 iz igre), 8 skokova, 6 asistencija, 4 ukradene lopte, ali i 7 izgubljenih, dok je Džejlen Braun dodao 24 poena (7-17 iz igre), 10 skokova i 3 asistencije. Pejton Pričard dao je 18 poena (6-16 iz igre), baš koliko i Robert Vilijams (6-8 iz igre, 9sk).

„Dobili smo tri četvrtine, ali očigledno je koja četvrtina najviše upada u oči. Nisu uradili ništa različito, samo su nametnuli svoju volju na terenu“, kaže trener Seltiksa Ime Udoka.

Druga utakmica igra se takođe u Majamiju, u četvrtak na petak od 2.30 po srednjoevropskom vremenu.