NBA 23. nov. 20218:40
Mitchell Leff/Getty Images

Deset utakmica odigrano je u NBA ligi u noći između ponedeljka i utorka.

Atlanta je na svom parketu slavila protiv Oklahome 113:101.

Gosti su priključak u potpunosti izgubili u trećoj četvrtini u kojoj su postigli samo 11 poena pa im ni 30 datih u narednoj nije bilo dovoljno.

Najefikasniji u Atlanti bio je Tre Jang sa 30 poena. Bogdan Bogdanović dao je 13 poena uz pet skokova i jednu ukradenu loptu. Sa 13 poena pratio je i Kevin Hanter.

Sa druge strane, u ekipi Oklahome, Taj Džerom, Lugents Dolt i Džoš Gidi dali su po 15 poena. Aleksej Pokuševski postigao je devet poena uz devet skokova i dve asistencije.

Bruklin je slavio na gostovanju Klivlendu 117:112.

Kavalirsi su bili bolji tim u prvom poluvremenu, odneli su na odmor 11 poena prednosti, a nakon odlične druge četvrtine u kojoj su postigli 36 poena usledio je u trećoj veliki pad u igri, a samo 19 ubačenih poena domaćina Bruklin je znao da iskoristi i da pređe u vođstvo te da u odlučujućih 12 minuta dođe i do pobede.

Najbolji u Bruklinu bili su Kevin Durent sa 27 poena i devet asistencija, Lamarkus Oldridž sa 21 poenom i 11 skokova i Peti Mils sa 17 poena. Džejms Harden dao je 14 poena uz 14 asistencija.

U Klivlendu, Darijus Garland dao je 24 poena uz 11 asistencija, Lauri Markanen ubacio je 22 poena, a na 20 poena uz 15 skokova stao je Džeret Alen.

U gostima je pobedu upisao i Šarlot koji je savladao Vašington 109:103.

Bolji je bio Šarlot, vodio je većim delom meča i na kraju odoleo u poslednjoj četvrtini koja je bila najbolja, ali ne i dovoljna za Vašington.

Hornetse su do pobede predvodili Teri Rozijer sa 32 poena i Lamelo Bol sa 28 poena, 13 skokova i sedam asistencija.

U Vašingtonu, Montrezl Harel dao je 24 poena uz 18 skokova, Bredli Bil brojao je do 18. Deni Avdija stao je na šest.

Boston je kod kuće nadigrao Hjuston 108:90 predvođen Džejsonom Tejtumom koji je postigao 30 poena. Džejlen Braun dao je 19, a Denis Šroder 18.

U Hjustonu su najbolji, i jedini sa dvocifrenim učinkom, bili Armoni Bruks sa 17 i Kenjon Martin junior sa deset.

Rezultatom 109:77 Indijana je savladala Bulse u Čikagu. Goste su do pobede vodili Domantas Sabonis sa 21 poenom i 11 skokova, Malkom Brogdon sa 16 poena i Majls Tarner i Karis Lever sa po 12 poena (Tarner je imao i deser skokova).

U ekipi Čikaga, 18 poena je postigao Demar Derozan, a poen manje dao je Zak Lavin. Marko Simonović ubacio je jedan poen uz jedan skok.

Milvoki je pred svojim navijačima savladao Orlando 123:92 nakon perfektnog prvog poluvremena posle koga je drugi deo meča bio rutina pa je Milvoki sebi mogao da dozvoli i -18 u poslednjoj četvrtini i ipak sačuva ubedljivu pobedu.

Najbolji među Baksima, među sedmoricom igrača sa dvocifrenim učinkom, bio je Džru Holidej sa 18 poena, jedan manje doa je Per Konugton.

U poraženom timu Moric Vagner dao je 18 poena.

Minesota se sa gostovanja Nju Orleansu vraća sa pobedom koju je upisala rezultatom 110:96.

Gostima su pobedu doneli Karl-Entoni Tauns sa 28 poena i deset skokova, Entoni Edvards sa 18 poena i Džared Vanderbilt sa 16 poena i 11 skokova.

U Pelikansima, Vili Ernangomez se istakao sa 19 poena i 11 skokova.

Finiks je slavio na gostovanju San Antoniju 115:111 predvođen Devinom Bukerom koji je postigao 23 poena. Diandre Ejton stao je na 21 poenu i 14 skokova, a Kameron Pejn dao je 20.

U ekipi Sparsa Derik Vajt postigao je 19 poena, Dejonte Marej 18.

U gostima je trijumf zabeležio i Memfis koji je bio bolji od Jute 119:118.

Nakon brojnih rezultatskih preokreta, u samom finišu je pobedu Memfisu doneo Džaren Dekson pogotkom šest sekundi pre kraja meča.

Najbolji u pobedničkom timu bili suDža Morant sa 32 poena, Dezmond Bejn sa 28 i Džekson sa 26.

U ekipi Jute prednjačio je Bojan Bogdanović sa 24 poena i po tri skoka i asistencije. Rudi Gober stao je na 23 poena a imao je i 13 skokova.

Filadelfija je slavila u Sakramentu 102:94, a najbolji u ovoj pobedi bili suTajris Maksi sa 24 poena i Šek Milton sa 16.Andre Dramond ubacio je devet poena, ali je imao čak 23 skoka, od toga 16 u odbrani.

U timu Sakramanta najefikasniji je bio Dearon Foks sa 23 poena, dva manje dao je Badi Hild.