Bogdan i Trej su „hladni“ kad je bitno: Atlanta smanjila!

NBA 23. apr 20228:09 > 8:32 2 komentara
Bogdan Bogdanović
AP Photo/Brett Davis via Guliver

Košarkaši Atlanta Hoksa smanjili su zaostatak na 2-1 u pobedama u seriji prve runde plej-ofa u Istočnoj konferenciji – ekipa Nejta Mekmilana je u noći između petka i subote po srednjoevropskom vremenu na domaćem parketu u „Stejt farm areni“ rezultatom 111:110 u neizvesnoj završnici porazila Majami Hit.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ponovo je preuzimao odgovornost u trenucima najvećeg pritiska – postigao je tri trojke u poslednjoj četvrtini i meč završio sa 18 poena.

NBA:

Utakmica je odložena za 45 minuta, budući da je u neprosrednoj blizini hale pronađen „sumnjiv paket“, pa su policija, obezbeđenje hale i specijalne jedinice morali da ispitaju o čemu se radi. Paket se nalazio na stepeništu blizu arene koje je povezano sa stanicom metroa.

Majami je bio bolji na startu i nije delovalo izgledno da će ekipa iz Džordžije uspeti da spreči rivala da povede sa verovato nedostižnih 3-0 u seriji, naročito kada je Majami napravio seriju 21-0 u trećem kvartalu. Bilo je tada 84:68 za ekipu Erika Spolstre.

Međutim, mladi Hoksi se nisu predavali, a Majami je u trećoj četvrtini ostao bez Kajla Laurija, koji je zbog povrede morao da izađe i nije se vraćao na parket. A onda je prednost počela da se „topi“ – veliku ulogu u preokretu imao je Bogdanović, koji je postigao neke impresivne trojke u poslednjem kvartalu.

Na kraju je ključni „flouter“ na 4,4 sekunde postigao Trej Jang i u velikoj meri se iskupio za partiju iz druge utakmice serije, u kojoj nije bio na prepoznatljivom nivou, kada je imao 10 izgubljenih lopti.

Na kraju je najefikasniji u Atlanti bio upravo Jang sa 24 poena (6/14 iz igre), 8 asistencija i ovog puta samo tri izgubljene lopte. Bogdan Bogdanović je odigrao 32 minuta, postigao je 18 poena (7/17 iz igre, 4/9 za tri poena), imao je 8 skokova, 6 asistencija, 1 blokadu, 2 ukradene i 1 izgubljenu loptu.

Veliki doprinos pobedi Atlante dali su još i Diandre Hanter sa 17 poena i Kevin Hurter i Delon Rajt sa po 13.

U poraženom sastavu Džimi Batler nije uspeo da ponovi briljantnu partiju iz prethodne utakmice – ovog puta je postigao 20 poena (8/20 iz igre), a imao je 10 skokova i 8 asistencija. Najefikasniji je bio Tajler Hiro sa 24 poena (10/22 iz igre), a 20 poena dodao je i Maks Strus.

Naredna utakmica serije, u kojoj će domaćin ponovo biti Hoksi, igraće se u noći između nedelje i ponedeljka po srednjoevropskom vremenu. Atlanta će imati priliku da izjednači, iako je do plej-ofa došla kroz plej-in kao veliki autsajder, a Majami je bio najbolji tim Istoka posle 82 utakmice regularne sezone.