Bogdan: Kad postignem trojku, publika poludi!

NBA 23. apr 20229:30 0 komentara
Bogdan Bogdanović
AP Photo/Nick Cammett via Guliver

Košarkaš Atlanta Hoksa Bogdan Bogdanović igra jednu od ključnih uloga u plej-of seriji koja bi mogla da donese kolosalno iznenađenje u . Bio je veoma značajan za pobedu svog tima protiv Majami Hita u trećem meču serije, pa je rezultat sada 2-1 za tim Erika Spolstre. Posle utakmice u kojoj je pogodio neke izuzetno važne šuteve reprezentativac Srbije pohvalio je atmosferu u hali koju prave navijači Atlante.

Tim Nejta Mekmilana pobedio je rezultatom 111:110 posle preokreta u poslednoj četvrtini.

NBA plej-of:

„Imam osećaj da kad god uputim šut za tri poena, publika ‘poludi’ i da mi energiju. Daje mi dodatnu snagu , a to se prenosi na ceo tim. Naročito kada pogodim trojku! Volim ovu halu, sviđa mi se kako publika reaguje. Mislim da svi to vole“, izjavio je posle utakmice 29-godišnji Beograđanin.

Bogdan Bogdanović je u drugoj utakmici serije sa Majamijem pogodio pet trojki, a u trećem meču ubacio je još četiri trojke – po tome je ušao u istoriju Hoksa kao prvi rezervista tog tima koji je u dve vezane plej-of utakmice imao makar četiri pogođena šuta za tri poena.

Bivši igrač Partizana, Fenerbahčea i Sakramenta je u prvom poluvremenu imao šest asistencija – od 1997. godine to su u dresu Hoksa na jednom meču doigravanja uspeli samo Majk Bibi, Muki Blejlok, Pol Milsap, Džef Tig i Trej Jang.

Naredna utakmica serije, u kojoj će domaćin ponovo biti Hoksi, igraće se u noći između nedelje i ponedeljka po srednjoevropskom vremenu. Atlanta će imati priliku da izjednači, iako je do plej-ofa došla kroz plej-in kao veliki autsajder, a Majami je bio najbolji tim Istoka posle 82 utakmice regularne sezone.