Bogdanović i Hoksi u polufinalu Istoka

NBA 3. jun. 20217:323 komentara
Bogdan Bogdanović, Trej Jang, Atlanta Hoks
Kevin C. Cox/Getty Images

Košarkaši Atlante pobedili su Njujork u gostima 103:89 u petom meču prve runde plej-ofa i rezultatom 4-1 završili seriju.

Hoksi će se u polufinalu Istočne konferencije sastati sa Filadelfijom, koja je i bez poomoći povređenog Džoela Embida protekle noći savladala Vašington 129:112 i sa 4-1 obezbedila mesto u drugoj rundi doigravanja.

Srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića šut nije služio i duel u „Medison Skver Gardenu“ završio je sa svega 9 poena (4/11 iz igre, 1/7 za tri), ali je zato popunjavao ostale kolone – 7 skokova, 5 asistencija, 2 ukradene lopte i blokada za 35 minuta.

Najefikasniji kod Hoksa bio je Trej Jang sa 36 poena (10/28 iz igre, 3/11 za tri), uz 4 skoka i 9 asistencija, Diandre Hanter je dodao 15, Klint Kapela 14 i 15 skokova, a Džon Kolins 13.

Kod Niksa su se istakli Džulijus Rendl sa 23 poena i 13 skokova, Er Džej Baret sa 17, uz 7 skokova i 5 asistencija i Redži Bulok i Alek Bruks sa po 12 poena.

Atlanta je u većem delu utakmice imala prednost, a utakmicu je prelomila u finišu treće četvrtine kada je otišla na 16 poena predsnoti (74:58). Niksi su početkom poslednje deonice dva puta došli do minus 9, ali gosti iz Džordžije su bez većih problema završili duel i plasirali se u drugu rundu plej-ofa.

Oslabljena Filadelfija je u drugom poluvremenu slomila otpor Vizardsa. Gosti iz prestonice su kontrolisali igru u prvom poluvremenu, koristili su izostanak Embida, ali u nastavku su se raspucali Set Kari i Tobajas Heris i spasa im nije bilo.

Siksersi su u finišu trećeg perioda prvi put došli do dvocifrenog plusa (98:87), a sredinom poslednje deonice bilo je maksimalnih 122:101.

Kari je meč završio sa 30 poena (10/17 iz igre, 3/6 za tri), Heris je dodao 28 poena (9/17 iz igre), 9 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte, Ben Simons je imao tripl-dabl učinak sa 19 poena, 10 skokova i 11 asistencija, dok je Dvajt Hauard zabeležio 12 poena, 8 skokova, 2 asistencije i 3 blokade.

Vizardse su predvodili Bredli Bil sa 32 poena (10/23 iz igre), 7 skokova i 5 asistencija, Rasel Vestbruk sa 24 (7/20 iz igre), 8 skokova i 10 asistencija i Rui Hačimura sa 21 poenom i 6 uhvaćenih lopti.

Od ranije je poznato da je drugi polufinalni par na Istoku Milvoki – Bruklin.