Bogi i Hoksi odlični protiv raspoloženog Lavina

NBA 10. apr 20218:43 > 9:06 0 komentara
Bogdan Bogdanović
Brett Davis-USA TODAY Sports

Atlanta Hoksi su dobili Čikago Bulse 120:108 u noći između petka i subote iako je Zek Lavin u ekipi iz Ilinoisa ubacio 50 poena. Takođe su velike pobede ostvarili Niksi i Seltiks i to posle produžetka protiv Memfisa i Minesote, dok je i Indijana dobila Oralndo Medžik.

Poene Zeka Lavina je anulirao Tre Jang koji je bio veoma raspložen ubacivši čak 42 poena. Problem za Bulse i Lavina je što je on bio raspoložen samo u prvom poluvremenu kada je imao 39 poena. U drugom je ubacio svega 11, ali je svakako ovaj njegov učinak od 50 poena rekord karijere. Nikola Vučević je bio odličan sa 25 poena i deset skokova.

Hoksi su odigrali odličnu treću četvrtinu kako bi nadoknadili veliki zaostatak, a u četvrtoj su krenuli sa vođstvom 86:84. Uz Janga odlično su igrali Klint Kapela i Danilo Galinari koji su dokrajčili umorne Bulse koji su prekinuli niz od tri pobede. Bogdan Bogdanović je u ovoj utakmici imao deset poena uz šut za dva 5/6 i šut za tri 0/4, a imao je i lep plus/minus. Kada je bio na parketu Hoksi su napravili 17 poena razlike.

VESTI IZ NBA

Njujork Niksi su dobili Memfis Grizlise u produžetku 133:129. Niksi su maltene već bili izgubili ovu utakmicu i ceo meč su gubili do samog kraja meča. Ni od kuda su došli do povratka u utakmicu i to naakon što je Memfis vodio 13 razlike polovinom poslednje četvrtine. I na dva i po minuta do kraja su bili u prednosti, da bi Džerom Rendl dao trojku na minut do kraja, a uz penale Bereta bilo je nerešeno 112:112 na 37 sekundi. Posle penala Moranta i Valančiunasa je Beret sa penala opet izjednačio i išlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta je Beret pogodio važnu trojku na minut i po do kraja kada je bilo 124:124, a posle toga je usledila serija Niksa kojom su zatvorili utakmicu. Ar Džej Beret je imao 20 poena, a isto toliko je ubacio i Imanuel Kvikli. Derik Rouz je imao 19. Dža Morant je imao 26 poena kod Memfisa.

Boston je dobio Minesotu takođe posle produžetka 145:136, a heroj je bio Džejson Tejtum. Imao je rekord karijere od 53 poena. On je 18 poena ubacio u važnoj četvrtoj četvrtini u kojoj su Seltiksi upeli da izbrišu zaostatak koji su imali za Timbervulvsima. Vodili su 118:107 Seltiksi na tri i po minuta do kraja ali su ipak tu prednost ispustili. Dianđelo Rasel je pogodio za izjednačenje 124:124 i za produžetak. U njemu ipak dominiraju Seltiksi i to su se Tejtumu priključili sa važnim poenima Džejlen Braun i Kemba Voker. Uz Tejtumovih 53 poena, Braun je imao 26, a Markus Smart 24. Karl Entoni Tauns je kod Minesote ubacio 30.

Indijana je slavila protiv Orlanda 111:106, uz odlične Erona Holideja i Domantasa Sabonisa. Vodila je Indijana tokom celog meča, a samo je pred kraj treće i četvrte četvrtine Orlando pripretio da bi mogao da se vrati. Ipak Pejsersi su dobrom odbranom iskontrolisali rezultat i završili su posao protiv jedne od najslabijih ekipa u ligi. Holidej je meč završio sa 20 poena i šest trojki, dok je Sabonis imao 16 poena i 15 skokova. Terens Ros je kod Medžika ubacio 20 poena.