Brejk na startu: Hoksi slavili u Milvokiju, Tre brojao do 48

NBA 24. jun 20218:05 17 komentara
Trae Young
Tim Nwachukwu/Getty Images

Atlanta Hoksi napravili su brejk na startu finalne serije Istoka, pošto su u Milvokiju savladali Bakse 116:113.

Milvoki je imao inicijativu u prve dve deonice, ali je Atlanta pred poslednjih 12 minuta vodila 88:85. Velika borba vodila se u četvrtoj četvrtini. Adetokumbo je sredinom deonice doneo novu prednost Baksima, koju su domaći čuvali do poslednjeg minuta.

NBA PLEJ-OF

Ipak, na 30 sekundi do kraja Kapela je pogodio za vođstvo Hoksa 112:111, a onda je Jang pogodio svako slobodno bacanje. U poslednjoj sekundi Midlton je promašio trojku za izjednačenje.

Atlanta je nanela prvi poraz Milvokuju na domaćem terenu u plej-ofu ove sezone.

„Uvek sam voleo da igram u gostima, protiv domaćeg tima, domaće publike. Takva atmosfera čini da se više oseća zajedništvo u gostujućoj ekipi“, rekao je Tre Jang.

Upravo on je bio heroj Hoksa sa 48 poena (17-34 iz igre, 4-13 za tri), uz 11 asistencija. Džon Kolins je ubacio 23 poena (11-16 iz igre) uz 15 skokova. Klint Kapela je imao 12 poena (6-9 iz igre) i 19 skokova. Bogdan Bogdanović je za 27 i po minuta postigao 4 poena (1-6 iz igre).

Na drugoj strani Janis Adetokumbo je brojao do 34 (14-25 iz igre), uz 12 skokova i 9 asistencija. Džru Holidej je dodao 33 poena (14-25 iz igre) i 10 asistencija.

Drugi meč serije igra se u subotu, takođe u Milvokiju.