Dalas ispustio +14 sa poluvremena, Voriorsi vode 2:0

NBA 21. maj 20228:16 > 8:16 1 komentar
Luka Dončić, Stef Kari
Reuters/Kyle Terada-USA TODAY Sports

Košarkaši Golden Stejta upisali su i drugu pobedu u finalnoj seriji plej-ofa Zapada protiv Dalasa. Voriosri su za 2:0 slavili rezultatom 126:117.

Dalas je daleko bolje otvorio meč, imao i +15 tokom prve četvrtine, ali je Golden Stejt donekle održao priključak i prvu deonicu završio sa -7.

Nastavili su Maveriksi izuzetno snažno i u drugom periodu ,imali i +19, ali su na poluvreme otišli sa 14 poena prednosti uz rezultat 72:58.

A onda, potpuni krah. Nakon prve dve četvrtine u kojima su ubacili 33 pa 40 poena, gosti su u trećem kvartalu postigli samo 13 poena. Prednost se topila, kažnjavani su i za najsitnije propuste i Voriorsi su stigli na samo -2 pred odlučujućih 12 minuta duela.

Na samom početku četvrtog dela meča, Voriorsi su preuzeli vođstvo i samo u dva navrata na samom početku dozvolili Dalasu da poravna rezultat. Kako je vreme odmicalo, Dalasu je pobeda bivala sve dalja i sada su Voriorsi na pola puta do NBA finala.

Za Voriorse je ovo treći najveći preokret u plej-ofu u istoriji franšize.

Stef Kari je predvodio Golden Stejt sa 32 poena, osam skokova i pet asistencija. Pul je dodao 23 poena, a Luni 21 poen uz 12 skokova. Vigins je stao na 16, Tompson na 15, a Porter je dao 11 poena.

Dalasu je malo značilo to što je Luka Dončić postigao 42 poena uz pet skokova i osam asistencija. Brunson je dodao 31 poen uz sedam uhvaćenih lopti i pet asistencija, Bulok je pratio sa 21 poenom, a Fini-Smit sa deset poena i osam skokova.

Slede dva meča u kojima će Dalas biti domaćin, a prvi od njih igra se u ponedeljak 23. maja.