Dalas može i bez Dončića, Bobi bez minuta

NBA 13. dec. 20219:15 > 9:23
AP Photo/Sue Ogrocki

Dalas Meveriksi su lako dobili Oklahoma Siti Tander 103:84 u noći između nedelje i ponedeljka. Bruklin Netsi nisu imali problema u Detroitu, dok je Lebron Džejms u pobedi Lejkersa na Orlandom imao tripl-dabl. Minesota je dobila tim Portlanda, a San Antonio je slavio protiv Nju Orleansa.

Luka Dončić nije igrao zbog toga što je osetio bol u skočnom zglobu kog je povredio još u petak protiv Indijnane. Zato je bilo pametnije da propusti meč sa Tanderom koji je jedan od najlošijih timova lige pa nije bilo toliko bojazni da će es nastaviti niz Meveriksa koji su izgubili sve četiri dosadašnje utakmice kada je Dončić povređen.

Lukina zamena je bio Džejlen Branson koji je već ove sezone igrao dobre utakmice, a protiv Oklahome je ubacio 18 poena i imao je devet skokova. Njegova serija od pet poena u trećoj četvrtini je odbila jedan nalet Tandera i to je bio ključan niz koševa kojim je Dalas zatvorio utakmicu.

Uz Bransona je dobar bio Maksi Kleber sa 16 poena, dok je Mouzes Braun dodao 15. Boban Marjanović nije igrao. Aleksej Pokuševski je kod Tandera bio 23 minuta na parketu, a dao je četiri poena i imao je devet skokova.

Bruklin je dobio Detroit Pistonse 116:104 zahvaljujući odličnoj poslednjoj četvrtini koju su Netsi dobili 30:13. Kevin Durent je imao čak 51 poen u pobedi svoje ekipe što mu je rekord sezone, a KD je morao da pruži ovakvu partiju u izostanku Džejmsa Hardena koji je dobio odmor.

Kevin je 13 poena dao u poslednjoj četvrtini. U njoj su Netsi krenuli serijom 11-0, a Durent je ostao na parketu iako je rano napravio peti faul. Obezbedio je trijumf svom timu sredinom poslednjeg perioda i Detroit tada više nije moga nazad u utakmicu. Uz Durenta odličan je bio Peti Mils sa 18 poena, a Kejd Kaningem je kod Pistonsa imao 26.

Lejkersi su bili dominantni u drugom poluvremenu utakmice sa Orlandom. Gubili su na poluvremenu od ekipe koja ima tek pet trijumfa ove sezone, da bi se vratili na parket mnogo motivisaniji. Primili su samo deset poena u trećoj četvrtni. Do kraja su imali toliku zalihu poena da su dozvolili sebi i opuštanje pa je Orlando prišao na kraju na pristoju razliku i bilo je 106:94.

Lebron Džejms je imao 30 poena, deset asistencija i 11 skokova, dok su Horton-Taker i Rasel Vestbruk dodali po 19 poena. Kod Orlanda je Kol Entoni imao 21 poen.

Portland je franšiza u problemu, a to su pokazali i porazom od Minesote 116:111. Timbervulvsi su tako prekinuli niz od pet poraza, a slavili su i pored povratka Demijana Lilarda. On je imao 24 poena i 11 skokova u prvom meču od kako se oporavio od povrede stomaka.

Ipak u Minesoti su briljirali Entoni Edvards sa 24 i Karl Entoni Tauns sa 23 poena. Meč je inače bio u egalu na tri minuta do kraja, ali su niz napravili Edvards i Patrik Beverli u samoj završnici za konačan trijumf Minesote.

San Antonio je imao problema sa Pelikansima samo tokom tri četvrtine. Ekipe su se tada smenjivale u vođstvu, da bi Sparsi u poslednjoj četvrtini zategli odbranu i dozvolili samo 15 poena Pelikanima. Konačan rezultat je bio 112:97. Jakob Peltl je imao dabl dabl sa 24 poena i 12 skokova, dok je Derik Vajt takođe dodao 24 poena. Brendon Ingram je kod Nju Orleansa ubacio 27 poena.