Dalas nemoćan bez Luke, Bogdanović odličan

NBA 16. apr 202221:59 > 17. apr 2022 11:191 komentar
Bojan Bogdanović, Juta
Tom Pennington/Getty Images

Košarkaši Jute napravili su brejk i u prvom meču četvrtfinala plej-od Zapadne konferencije NBA lige u gostima su pobedili Dalas rezultatom 99:93.

Ekipa iz Solt Lejk Sitija iskoristila je izostanak najboljeg igrača Mavsa Luke Dončića i na najbolji način otvorila prvu rundu doigravanja.

Povezane vesti

Domaći su u drugoj četvrtini imali devet poena prednosti (41:32), ali do odlaska na odmor su postigli samo dva poena i dozvolili Džezerima da serijom 13:2 preokrenu na 45:43.

Juta više nije ispuštala prednost, koja je na ne nešto više od dva i po minuta pre kraja treće deonice iznosila maksimalnih 68:56.

Mavsi su trojkom Maksija Klebera uspeli da zaprete i dođu na samo poen minusa (92:91), ali usledila je serija gostiju 5:0 za nedostižnih 97:91.

Donovan Mičel je predvodio svoj tim sa 32 poena (10/29 iz igre) uz po 6 skokova i asistencija, Bojan Bogdanović je imao 26 (11/20 iz igre, 2/6 za tri), 5 skokova i 4 asistencije za 40 minuta, a Majkl Konli 13.

U redovima ekipe iz Teksasa Džalen Branson je zabeležio 23 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a Spenser Dinvidi 22. Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Druga utakmica je 16. aprila u Dalasu, a plasman u polufinale konferencije obezbediće tim koji prvi upiše četiri pobede.