Dalas nemoćan protiv Jute, sedam poena Pokuševskog

NBA 28. jan. 20218:463 komentara
Luka Dončić, Rudi Gober
Jeffrey Swinger-USA TODAY Sports

Dalas Meveriksi su poraženi od Jute Džez 116:104 u noći između srede i četvrtka. Pobede su ostvarili i Oklahoma, Golden Stejt, Nju Orleans, San Antonio i Milvoki.

Juta je lako slavila protiv Dalasa, a Džezeri su vodili čitavu utakmicu. Na kraju je najzaslužniji za trijumf bio Rudi Gober sa 29 poena i 20 skokova. Džordan Klarkson je imao 31 poen, a Bojan Bogdanović svega šest za 36 mintua na parketu. Luka Dončić je za Mevse ubacio 30 poena, dok je Boban Marjanović ostao bez koša za dva minuta na parketu.

Oklahoma je bila bolja od Finiksa 102:97. Sansi su imali veoma lošu završnicu jer su na tri minuta do kraja vodili 95:91 i dozvolili su seriju 11:2. U njoj je odličan bio Teo Maledon, ali i Šai Gildžus Aleksander. Gildžus Aleksander je ubacio 21 poen, koliko je imao i Al Horford. Aleksej Pokuševski je bio 22 minuta na parketu i ubacio je sedam poena i imao je četiri skoka. Kris Pol je ubacio 32 poena za Finiks.

Golden Stejt je još jednom dobio Minesotu, ovoga puta 123:111. Neizvesno je bilo samo tokom prve i druge četvrtine, dok je u drugom poluvremenu ekipa iz Ouklanda prelomila meč i kontrolisala rezultat. Imali su Voriorsi čak 15 pogođenih trojki iz 34 šuta, a prednjačio je Keli Ubre sa 20 poena i Džejms Vajsmen sa 25. Stef Kari je ostao na 16 poena. Malik Bizli je kod Minesote imao 25 poena.

Pelikansi su bili ubedljivi protiv Vašingtona 124:106 posle briljantnog prvog poluvremena u kom su vodili 19 razlike. Zajon Vilijamson i Brendon Ingram su imali po 32 poena, dok je Bredli Bil uzalud zatrpavao koš protivnika jer 47 poena za Vizardse nije bilo dovoljno. Rasel Vestbruk je bio na odmoru za ovaj meč, dok nisu igrali Deni Avdija i Davis Bertans.

San Antonio je bio bolji od Bostona 110:106. Meč je prelomio Demar Derozan u poslednjem minutu, a važne koševe je tada imao i Rudi Gej. Derozan je imao 21 poen u ovom meču, Lamarkus Oldridž 20, dok je u Bostonu Džejson Tejtum ubacio 25.

Milvoki Baksi su dobili ekipu Toronta u Tampi 115:108. Baksi su utakmicu prelomili u poslednjoj četvrtini, a Toronto je uglavnom držao priključak da bi na kraju ipak poklekao posle odlične sekvence Dontea Divinćenca koji je ubacio pet poena uzastopno. Janis Adetokunbo je imao 24 poena u ovoj utakmici, Kris Midlton isto toliko, dok je Norman Pauvel ubacio 26 za Toronto.