Luka prestigao Džordana, 30 za poluvreme, tripl-dabl, ali…

NBA 17. jan. 202123:27 > 23:563 komentara
Ashley Landis-Pool/Getty Images

Košarkaši Čikago Bulsa prekinuli su seriju od četiri poraza i na gostovanju u Dalasu savladali su Mevse rezultatom 117:101.

Bulsi imaju pet trijumfa i 13 poraza i trenutno su 11. na Istoku, dok je ekipa iz Teksasa upisala drugi uzastopni neuspeh i sa polovičnim učinkom 6-6 šesta je na Zapadu.

Gosti iz Ilinosisa su meč prelomili u drugoj polovini druge četvrtine kada su obezbedili 19 poena prednosti. Dalas je samo jednom u trećem periodu uspeo da se vrati na jednocifren minus (70:79), ali raspoloženi Luka Dončić nije mogao sam.

Slovenački reprezentativac je u prvom poluvremenu postigao 30 od ukupno 52 poena svog tima, a meč je završio sa 36 poena (13/30 iz igre, 6/11 za tri, 4/6 slobodna bacanja), 16 skokova, 15 asistencija i 2 izgubljene lopte za 38 minuta.

Dončić je ostvario 29 tripl-dabl u karijeri i na 16. mestu večne liste pretekao Majkla Džordana, čoveka koji je proslavio Bulse.

Dvocifreni su bili još Kristaps Porzingis sa 20 i Džejms Džonson i Vili-Koli Stajn sa po 10 poena. Srpski centar Boban Marjanović upisao je 2 poena (1/4 za dva) i 4 skoka za 6 minuta.

Kod Bulsa su se istakli Lauri Markanen sa 25 poena, 9 skokova i 3 asistencije, Garet Templ sa 21, Tadeus Jang sa 15 i Oto Porter sa 14 poena i 9 skokova.