Dončić vodio Mevse, Voriorsi na -53 protiv Reptorsa

NBA 3. apr. 20218:50
Luka Dončić
Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Dalas Meveriksi su dobili Njujork Nikse 99:86, dok je Golden Stejt doživeo katastrofu u Tampi protiv Toronto Reptorsa bilo je 130:77. Boston je bio bolji od Hjustona, Šarlot od Indijane, a Memfis je slavio kod kuće protiv Minesote.

Na gostovanju Njujorku Mevsi su bili bez trenera Rika Karlajla koji je bio pozitivan na virus korona, pa je ekipu predvodio njegov pomoćnik Džamal Mozli. Ipak, kako je Karlajl vakcinisan on će moći da putuje u Vašington gde u subotu Mevsi gostuju Vizardsima. Mevsi su inače vodili posle tri četvrtine 72:69, a u četvrtoj su kontrolisali rezultat i prilično lako savladali Nikse.

Luka Dončić je meč završio sa 26 poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je Kristaps Porzingis svom bivšem timu ubacio 14 poena. Boban Marjanović nije ulazio u igru. Alek Burks je za Nikse ubacio 20 poena.

Toronto je ponizio nekadašnje šampione Golden Stejt Voriorse i to u reprizi finala iz 2019. godine. Reptorsi su vodili u ovom duelu čak 61 razlike na šest i po minuta do kraja, a Voriorse su samleli u drugoj i trećoj četvrtini u kojoj su im dozvolili svega 30 poena. Na drugoj strani Reptorsi su tada dali 81 poen. Bila je ovo pobeda najvećom razlikom u istoriji Reptorsa, a treći najveći poraz u istoriji Voriorsa.

Oni su izgubili osmi put u poslednjih devet mečeva, a igrali su bez Stefa Karija i Drejmonda Grina. Uz to su imali šut iz igre 33 dosto i čak 21 izgubljenu loptu. Kod Toronta je bio raspoložen Paksal Sijakam sa 36 poena, a Geri Trent je dodao 24.

Boston je lako dobio Hjuston Roketse 118:102, u utakmici u kojoj je Robert Vilijams bio „iks faktor“ sa 20 poena, devet skokova i osam asistencija. Džejson Tejtum je bio efikasniji od njega sa 26 poena. Kristijan Vud je kod Hjustona ubacio 19.

Šarlot je relativno lako slavo protiv Indijane 114:97, a Hornetsi su posebno dobri bili u odlučujućim momentima četvrte četvrtine. Majls Bridžis je imao 23 poena, dok su kod Šarlota još šestorica igrača bili dvocifreni. U Indijani je Keris Levert imao 16 poena, a Domantas Sabonis tek osam.

Memsis je kod kuće savladao Minesotu 120:108 uz odličnog Joansa Valančiunasa koji je imao 19 poena i 11 skokova. Uz njega je još sedam igrača Grizlisa imalo dvocifreni učinak, a oni su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini do koje je utakmica bila u egalu. U timu Minesote je Karl Entoni Tauns ubacio 30 poena.