Embid 9/28, 17 bacanja, Bogdan dvocifren, Lejkersi smrvljeni

NBA 14. mar 20228:11 > 8:584 komentara
Žoel Embid
AP Photo/Matt Slocum via Guliver

U noći između nedelje i ponedeljka po srednjoevropskom vremenu u NBA je na programu bilo pet utakmica – srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović imao je zapaženu rolu u pobedi svojih Atlanta Hoksa, MVP kandidat Žoel Embid bio je najefikasniji u trijmfu Atlante, ali se propisno ispromašivao, a Los Anđeles Lejkersi nastavljaju sa katastrofalnim partijama – deklasirali su ih vicešampioni Finiks Sansi. Aleksej Pokuševski je dobro iskoristio minutažu koju je dobio u meču Oklahoma Sitija i Memfisa.

NBA u nedelju uveče:

Filadelfija je uspela da pobedi da pobedi Orlando na gostovanju 116:114 posle 53 minuta košarke na Floridi, a Žoel Embid je za 41 minut na parketu postigao 35 poena (9/28 iz igre, 15/17 slobodna bacanja), a imao je i 16 skokova i 7 asistencija. Kamerunski centar je na taj način postao prvi igrač Siksersa još od Alena Ajversona koji je postigao barem 30 poena na barem 30 utakmica u jednoj sezoni.

Uprkos tome što se tim iz Pensilvanije mučio protiv nejakog Orlanda, ostaje utisak da je „hemija“ između Embida i Džejmsa Hardena dobra – „Brada“ je imao 26 poena (5/19 iz igre, 13/15 penali) i po 6 skokova i asistencija, a 26 je zabeležio i Tobajas Heris. U poraženoj ekipi Vendel Karter je zabeležio 23 poena i 12 skokova.

Atlanta je kod kuće u Džordžiji u zanimljivom meču rezultatom 131:128 porazila Indijanu. Blistao je plejmejker Trej Jang – ubacio je 47 poena za 35 minuta (13/20 iz igre, 10/14 penali), a imao je i 5 asistencija. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović imao je 13 poena (4/12 iz igre, 3/3 bacanja), 4 skoka i 6 asistencija za 31 minut. Kod Pejsersa su bivši Kingsi Tajris Haliburton i Badi Hild zabeležili po 25 poena.

Bogdan Bogdanović SofaScore
SofaScore
Trae Young SofaScore
SofaScore

Finiks Sansi se vraćaju pobedama posle manje krize u proteklom periodu – tim sa najboljim skorom u ligi porazio je Lejkerse sa enormnih 140:111 i još jednom razotkrio sve nedostatke tima koji vodi Frenk Vogel. U poraženom sastavu ponovo je ubedljivo najbolji bio 37-godišnji Lebron Džejms – „Kralj Džejms“ je imao 31 poen (10/20 iz igre), 7 skokova i 6 asistencija, a sledeći najefikasniji bio je njegov prijatelj Karmelo Entoni sa 18 poena. U ekipi Montija Vilijamsa Devin Buker ubacio je 30 poena, a Diandre Ejton imao je 23 poena i 12 skokova.

Džejms će ipak po jednoj lepoj stvari moći da pamti ovo, za navijače Lejkersa, tmurno veče – postao je prvi igrač u istoriji NBA koji je upisao preko 30.000 poena, 10.000 skokova i 10.000 asistencija.

Nju Orleans Pelikansi su lako pobedili Hjuston Rokitse 130:105 uz 32 poena i 10 skokova Jonasa Valančunasa, a Memfis Grizlisi su u gostima savladali Oklahoma Siti Tander 125:118 predvođeni Darijusom Bejzlijem (29 poena i 10 skokova). U poraženom timu srpski krilni košarkaš Aleksej Pokuševski odigrao je 20 minuta i zabeležio 10 poena (4/10 iz igre), 8 skokova i 1 asistenciju.