Grizlisi uzvratili, Ingram moćan i dvostruko loše za Sanse

NBA 20. apr 20227:32 > 7:34 1 komentar
Brendon Ingram
Photo by Christian Petersen/Getty Images

Košarkaši Memfisa pobedili su Minesotu kod kuće sa 124:96, dok su Nju Orleans Pelikansi iznenadili prvog nosioca Sanse u Finiksu sa 125:114. Rezultat u obe serije sada je 1-1.

Posle pretrpljenog brejka u Tenesiju, Grizlisi su igrali još jedan meč kod kuće, sada sa predznakom „biti ili ne biti“. Dobro su odgovorili Dža Morent i ekipa, prelomili su meč na vreme i izbegli dramu.

Prva četvrtina bila je duga, čak 20 faulova, a posle toga se ekipa Tejlora Dženkinsa odlepila i više nije bilo povratka za Vulvse.

*Fantastični Bogdan nedovoljan za brejk Hoksa!

Dža Morent je bio nadomak tripl-dabla – 23 poena (9-16 iz igre), 9 skokova i 10 asistencija, dok je Dezmond Bejn upisao 16 poena (5-10 iz igre) i po 4 skoka i asistencije. Džeren Džekson dao je 16 poena (5-12 iz igre), uz 7 skokova.

Za Timbervulvse je najefikasniji bio Entoni Edvards sa 20 poena (7-15 iz igre, 6sk), Karl-Entoni Tauns ubacio je 15 (4-7 iz igre, 11sk), a Rid i Prins po 12.

Treća utakmica igra se u Mineapolisu, u četvrtak na petak od 1.30 po srednjoevropskom vremenu.

Možda i najveće iznenađenje u dosadašnjem toku plej-ofa jeste trijumf Pelikansa nad Sansima. Nastavilo se prokletstvo sudije Skota Fostera, pošto je Kris Pol izgubio 13. uzastopnu plej-of utakmicu sa tim sudijom.

Poraz nije jedina loša vest za Sanse, jer je Devin Buker zbog bola u zadnjoj loži napustio utakmicu u trećoj četvrtini – dotad je upisao 31 poen (12-19 iz igre) za 25 minuta. Osim njega, kod Sansa su se istakli Kris Pol sa 17 poena (5-16 iz igre) i 14 asistencija, Mikal Bridžes sa 19 poena (7-11 iz igre), te Diandre Ejton sa 10 poena (4-6 iz igre), 9 skokova i 4 asistencije.

Pelikanse, koji su bili deveti u ligaškom delu, predvodio je briljantni Brendon Ingram sa 37 poena (13-21 iz igre), 11 skokova i 9 asistencija, dok je Jonas Valančunas zabeležio 10 poena (4-9 iz igre), 13 skokova i 3 asistencije. Si-Džej Mekolum postigao je 23 poena (7-18 iz igre), uz 8 skokova i 9 asistencija. Herb Džons dodao je 14, a Leri Nens 13 poena.

Treća utakmica igra se u Nju Orleansu, u petak na subotu od 3.30 po srednjoevropskom vremenu.