Horford i Tejtum srušili šampione, egal u seriji

NBA 10. maj 20227:27 1 komentar
Michael McLoone-USA TODAY Sports

Zahvaljujući sjajnoj partiji veterana Ala Horforda i Džejsona Tejtuma u poslednjih 12 minuta, Boston Seltiksi su na gostovanju savladali aktuelne šampione NBA lige Milvoki Bakse 116:108. Sada je skor u seriji u polufinalu Istočne konferencije 2:2.

Milvoki je tri četvrtine kontrolisao dešavanja na terenu. Baksi su gotovo sve vreme vodili, a u pojedinim trenucima treće deonice prednost je bila i plus 11. Pre starta četvrte četvrtine na semaforu je stajalo plus sedam za Milvoki i delovalo je da tim iz Viskonsina ide ka sigurnom trijumfu.

povezane vesti

Međutim, nije tako mislio neverovatni Al Horford. Za samo sedam minuta je upisao 16 od svojih 30 poena i omogućio Seltiksima da na pet minuta pre kraja vode 98:94.

Tamo gde je on stao nastavio je Džejson Tejtum. Sjajno krilo je pogodilo deset vezanih poena, Boston je otišao na 108:99 na tri minuta pre kraja i pitanje pobednika je praktično bilo rešeno. Do kraja meča su mirno priveli posao kraju.

Horford i Tejtum su utakmicu okončali sa 30 poena. Tejtum je imao još 13 skokova i pet asistencija, a Horford osam uhvaćenih lopti i tri dodavanja. Džejlen Braun i Markus Smart su imali po 18 poena.

U redovima Baksa Adetokumbo je imao 34 poena, 18 skokova i pet asistencija, ali je trojke šutirao 0 od 4, a sa linije penala je jedva imao preko 50 posto uspešnosti (6 od 11). Bruk Lopez sa 17 i Džru Holidej sa 16 poena jedini su ga adekvatno ispratili.

Naredni meč na programu je u noći između srede i četvtka jedan sat posle ponoći u Bostonu.