Jokić dabl-dabl učinkom i blokadom zaustavio Voriorse

NBA 29. dec 20218:23 > 8:39 4 komentara
Nikola Jokić
Photo by Elsa/Getty Images

Osam mečeva odigrano je u NBA u noći između utorka i srede, a veče je svakako obeležila pobeda Denvera na gostovanju Golden Stejt Voriorsima.

Denver je predvođen Nikolom Jokićem slavio na gostovanju Golden Stejt Voriorsima rezultatom 89:86.

Jokić je u ovu pobedu Nagetsa ugradio 22 poena, 18 skokova i pet asistencija uz četiri ukradene lopte i jednu blokadu. Ali blokadu vrednu pobede. Jedini dvocifren u Denveru uz Jokića je bio Vil Barton sa 21 poenom.

Sa druge strane, Nemanja Bjelica odigrao je 18 minuta, za to vreme dao je pet poena uz osam skokova i jednu asistenciju. Voriorse je predvodio Stef Kari sa 23 poena, Vigins je ubacio 21.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Denvera koji je samo povećavao prednost – +15 posle prve četvrtine i +24 na poluvremenu.

Iako je delovalo kao nemoguća misija, Voriorsi su se razigrali u drugom poluvremenu, prednost Denvera se topila, a Voriorsi su čak u finišu došli i do izjednačenja (8:4:84) nakon serije 11:2 za domaćina, sjajnu igru Karija i na minut i po do kraja dobili smo dramu.

Kari je promašio trojku za vođstvo svog tima, a u samom finišu Jokić je na tri sekunde do kraja blokirao Kumingin šut za izjednačenje i sprečio da meč ode u produžetak.

Milvoki je do nove pobede došao na gostovanju Orlandu rezultatom 127:110 predvođen Janisom Adetokumbom koji je ubacio 28 poena i Krisom Midltonom koji je dodao 21. Džru Holidej zabeležio je dabl-dabl sa 18 poena i deset asistencija.

Orlandu ništa nije vredelo 38 poena Franca Vagnera. Vendel Karter junior dodao je 19 poena i deset skokova.

Majami je bio bolji od Vašingtona i na svom parketu slavio 119:112. Tajler Hero istakao se u pobedničkom timu sa 32 poena, a pratili su ga Dankan Robinson sa 26 i Džimi Batler sa 25 uz 15 asistencija. Najbolji u Vašingtonu bili su Spenser Dinvidi sa 24 i Kajl Kuzma sa 22 poena.

Filadelfija je kao gost bila bolja od Toronta 114:109 predvđena Džoelom Embidom koji je na 36 poena dodao i 11 skokova. Tobajas Haris imao je tripl-dabl veče sa 19 poena, 12 skokova i deset asistencija. Po 28 poena u Torontu su postigli Paskal Siakam i Kris Bušer koji je imao i 19 skokova.

Los Anđeles Lejkersi savladali su Hjuston 132:123. Lebron Džejms je imao tripl-dabl veče – ubacio je 32 poena i dodao po 11 skokova i asistencija. Malik Monk dodao je na to 25 poena, a po 24 su ubacili Rasel Vestbruk koji je imao i 12 skokova i deset asistencija i Karmelo Entoni. U Hjustonu su najbolji bili Dželen Grin sa 24 poena i Kristijan Vud i Kevin Porter junior sa po 22.

Njujork Niksi gostovali su Minesoti i pobedu upisali rezultatom 96:88, a Nju Orleans je na svom parketu nadigrao Klivlend 108:104.