Briljantni Jokić dobio podršku, Denver ostao u igri

NBA 25. apr 20220:35 > 1:12 14 komentara
Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Uspeo je Denver da dobije četvrti meč protiv Golden Stejta 126:121 i smanji zaostatak na 3:1 u seriji u prvom kolu plej ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Ključ uspeha Nagetsa u prvom trijumfu protiv višestrukih šampiona je u u tome što je Nikola Jokić konačno dobio podršku saigrača, iako je ponovo srpski as izneo najveći teret. Meč je završio sa 37 poena, osam skokova i šest asistencija.

povezane vesti

Posebno je blistao u prvoj četvrtini kada je bukvalno sam igrao protiv Ratnika. Upisao je za 11 minuta čak 18 poena, što je omogućilo Nagetsima da vode 26:21.

Rezervisti su odradili odličan posao za ekipu Kolorada na startu druge deonice. U jednom trenutku je razlika otišla na plus 16, ali su su ipak u samom finišu najviše zahvaljujući Tompsonu i Kariju Voriorsi na poluvreme otišli sa -11.

U trećoj deonici su se obe ekipe raspucale. Viđena su čak 72 koša, ali je Denver imao devet poena viška uoči ulaska u poslednjih 12 minuta.

Držali su Nagetsi prednost do pet minuta do kraja. Međutim, Golden Stejt je stegao odbranu, fenomenalni Tompson nije mogao da promaši i na 3:32 su prišli na samo minus tri. Razlika se topila, a posle nekoliko grešaka na minut i sedam sekundi do kraja preko neverovatnog Karija, Golden Stejt je poveo 121:119.

Ipak Jokić u narednom napadu donosi izjednačenje, a posle promašenog šuta Ratnika, Monte Moris donosi ponovo prednost Nagetsima 123:121 na 35 sekundi pre kraja. Još jedna briljantna odbrana daje loptu Denveru na 14 sekundi do završetka.

Jokić ponovo stupa na scenu, dodaje Bartonu, koji je sam u uglu i pogađa za nedostižnih 126:121. Pored srpskog centra blistao je Monte Moris sa 24 poena, Gordon je brojao do 21, a Hajland je stigao do 15 poena.

Na suprotnoj strani Tompson je upisao 32, a Stef Kari 31 poena. Pratio ih je Vigins sa 20 poena. Nemanja Bjelica je za pet minuta imao skok i asistenciju.

Naredni meč na programu je u noći između srede i četvrtka u 4 sata ujutru po srpskom vremenu.