Jokić ispod proseka – Denver pao u Atlanti

NBA 22. feb. 20218:12 > 8:141 komentar
Kevin C. Cox/Getty Images

Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su Denver Nagetse na svom parketu rezultatom 123:115. U poraženom timu, Nikola Jokić je za 37 minuta imao 15 poena (5/15 iz igre), 10 skokova i šest asistencija.

Igra srpskog centra daleko ispod svog nivoa glavni je razlog 14. poraza Nagetsa u sezoni. Džamal Marej je bio najefikasniji u ekipi Majkla Melouna sa 30 poena (11/20 iz igre), Fakundo Kampaco je dodao 16, a Monte Moris i Vil Barton po 15.

Hokse je do trijumfa predvodio Tre Jang fantastičnom partijom – 35 poena (10/19 iz igre), 15 asistencija i šest skokova. Pratio ga je Kling Kapela sa 20 poena i 12 skokova, dok su po 12 poena upisali Toni Snel, Danilo Galinari i Džon Kolins.

Denver je prvu četvrtinu rešio sa 33:27, ali se u drugoj u potpunosti raspala njegova igra. Atlanta je to iskoristila, dobila taj kvartal 37:23 i u potpunosti preuzela kontrolu.

U istom ritmu domaći su igrali i tokom treće četvrtine, dok Nagetsi nikako nisu uspevali da povežu redove. U jednom momentu su gosti imali i ogroman minus od 22 poena, posle čega nisu mogli da se vrate.

Denver je na skoru 16-14, a Atlanta na 13-17.