Jokić ne može sam, Denver pred „čišćenjem“

NBA 22. apr. 20227:18 > 7:2021 komentara
Matthew Stockman/Getty Images

Nikola Jokić je odigrao sjajnu utakmicu, upisao čak 37 poena, ali nije pomogao Denveru da izbegne treći poraz od Golden Stejta u prvom kolu plej ofa Zapadne konferencije NBA lige. Ratnici su slavili u Koloradu 118:113, vode 3:0 u seriji i potrebna im je još jedna pobeda za prolaz u naredno kolo.

Za razliku od prve dve utakmice u kojima je Golden Stejt dominirao, u trećoj je Denver propustio dobru priliku da dođe do trijumfa. Vodili su na 3:20 minuta do kraja 111:109, ali ih je serija bez koša skoro tri minuta u finišu koštala pobede.

povezane vesti

Prvo poluvreme je Golden Stejt rešio u svoju korist sa 69:59. Međutim, Nagetsi su odigrali sjajnu treću deonicu. Dobili su je 30:18, a po dešavanjima na terenu mogli su da budu i ubedljiviji. Na kraju su u poslednjih 12 minuta ušli sa dva poena viška.

U četvrtoj četvrtini timovi su smenjivali u vođstvu. Golden Stejt je držao strašni bekovski trio Kari, Tompson i Pul, dok se na drugoj strani sve vrtelo oko Jokića.

Na pomenutih 111:109, trener gostiju Stiv Ker je zatražio tajm-aut. Trojku je u narednom napadu pogodio Vigins za poena viška sa Golden Stejt. Jokić je na suprtonoj strani promašio, a Pul pogodio posle odličnog ulaza za plus tri za ratnike.

Seriju grešaka Nagetsa nastavio je Gordon faulom u napadu, a posle promašenog šuta Karija, Barton je nerezonski trojkom sa više do devet metara pokušao da donese izjednačenje. Kada je u narednoj akciji Kari pogodio za 116:111 bilo je jasno da će slaviti Ratnici.

Jokić je meč završio sa 37 poena uz šut iz igre 14 od 22. Imao je srpski centar i 18 skokova i pet asistencija, tri ukradene i pet izgubljenih lopti. Imao je slabu podršku saigrača. Gordon je upisao 18, a Barton 13 poena.

Na drugoj strani Kari i Pul su upisali po 27, a Tompson 26 poena. U odbrani je ponovo blistao Grin, uz podršku još jednog veterana Igudale. Nemanja Bjelica je imao solidnu rolu i za 12 minuta došao do dva poena, skoka i dve asistencije.

Naredni meč je na programu ponovo u Denveru u nedelju u 21.30 časova po srpskom vremenu.