Jokić zaustavljen, Denver nemoćan – Voriorsi poveli

NBA 17. apr. 20228:07 > 13:286 komentara
Nikola Jokić, Stef Kari, Golden Stejt, Denver
Cary Edmondson-USA TODAY Sports

Košarkaši Golden Stejta iskoristili su domaći teren i na startu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige pobedili su Denver 123:107.

Povezane vesti

Nikola Jokić je standardno bio najefikasniji u svom timu sa 25 poena (12/25 iz igre, 0/4 za tri, 1/2 slobodna bacanja) uz 10 skokova i 6 asistencija, po 3 ukradene i izgubljene lopte i blokadu za 35 minuta, dok je na drugoj strani iznenadio Džordan Pul, debitant u plej-of mečevima, sa 30 poena.

Srpski košarkaš u redovima Voriorsa Nemanja Bjelica pobedi svog tima doprineo je 8 poena (3/6 iz igre, 0/2 za tri, 2/5 slobodna bacanja), 3 skoka i po jednom asistencijom, ukradenom loptom i blokadom za 15 minuta.

Gosti iz Kolorada bolje su počeli meč u Kaliforniji i u finišu prve četvrtine imali su maksimalnih 6 poena prednosti. Ipak, tim Stiva Kera je polako pronalazio svoju igru i kako se bližio odlazak na odmor Voriorsi su povečavali prednost, koja je posle serije10:2 prvi put bila dvocifrena i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 58:47.

Zahvaljujući raspoloženom bekovskoj liniji domaći su bez poteškoća održavali sigurnu prednost, a kada je pred kraj trećeg perioda na semaforu pisalo 90:68 bilo je jasno da ekipa Majka Melouna već može da počne da razmišlja o drugoj utakmici i potencijalnom brejku pred selidbu serije u Kolorado.

Golden Stejt je maksimalnih plus 24 (102:78) imao u 40. minutu posle trojke sjajnog Pula.

Dvocifreni u redovima Voriorsa bili su još Klej Tompson sa 19, Endrju Vigins i oporavljeni Stef Kari sa 16, i Drejmond Grin sa 12 poena uz 6 skokova i 9 asistencija. Kod Nagetsa se istakao još Vil Barton sa 24 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Druga utakmica je 19. aprila takođe na terenu trećeplasiranog tima iz regularnog dela sezone.

U drugoj utakmici odigranoj tokom noći Filadelfija je na Istoku, pred svojim navijačima, lako došla do prvog trijumfa protiv Toronta 131:111.

Siksersi, četvrti nosioci u konferenciji, već na poluvremenu duela u Pensilvaniji imali su 18 poena prednosti (69:51) i do kraja meča nijednom gostima iz Kanade nisu dopustili da im ozbiljnije zaprete.

Kvartet Filadelfije postigao je većinu koševa – fenomenalan je bio Tajris Maksi sa 38 poena (14/21 iz igre, 5/8 za tri), Tobajas Heris je upisao 26 (6sk, 6as), Džejms Harden 22 (6/17 iz igre, 4/7 za tri) uz 15 asistencija, a Džoel Embid 19 uz 15 skokova.

U poraženoj ekipi Paskal Sijakam je imao 24 poena i 7 asistencija, O Dži Anunobi 20, a Fred Vanvlit 18.

Siksersi su domaćini i u drugom meču 19. aprila.