Jokićev bluz za slavlje Denvera

NBA 25. jan 20235:55
Andrew Wevers-USA TODAY Sports

Vratio se na teren posle dve utakmice pauze i naravno rešio meč. Nikola Jokić je pogotkom na 16 sekundi pre kraja doneo trijumf Denveru na gostovanju Nju Orleans Pelikansima 99:98. Srbin je ujedno upisao 15 tripl dabl u ovoj sezoni i ukupno 91 od kada je zaigrao u NBA ligi. U kakvoj je formi pokazuje i podatak da je dvocifren u tri statističke kategorije bio čak na šest od poslednjih sedam utakmica.

Čudna završnica viđena je na utakmici u najvećem gradu u Luizijani, rodnom mestu bluza i džeza. Denver je u prvom poluvremenu potpuno kontrolisao dešvanja na terenu i na odmor otišao sa velikih plus 16 – 63:47.

povezane vesti

Međutim, nije se Nju Orleans predavao. Uspeo je u trećoj deonici skoro da prepolovi prednost i u četvrtu četvrtinu ušao sa zaostatkom od devet poena. Denver je uspevao da odoli udarima i na pet minuta do kraja imao velikih plus devet 97:88.

I tog trenutka Nagetsi su stali, odnosno odbrana Pelikansa je zaključala svoj koš. Vezali su deset poena, nisu primili nijedan i poveli 98:97.

A onda je na scenu stupio tandem Marej – Jokić. Bek je dodao loptu srpskom centru, koji pogađa iz reketa za vođstvo 99:98. Imali su Pelikansi napada za pobedu, ali nijedan od tri pokušaja nije ušao i morali su da čestitaju trijumf timu iz Kolorada.

Jokić je meč okončao sa 25 poena (11/15 šut iz igre), 11 skokova i 10 asistencija. Kada momak iz Sombora ostvari tripl dabl ove sezone, Denver ne zna za poraz. Sada je na skoru 15:0. Pratio je Jokića Marej sa istim košgeterskim učinkom uz skok i sedam asistencija. Si –Džej Mekalum je bio najbolji kod Nju Orleansa sa 20 poena i po četiri skoka i asistencije.

Ovom pobedom Denver se učvrstio na čelu Zapada sa tri pobede više i dva poraza manje od drugoplasiranog Nju Orleansa. Naredni rival biće im u noći između srede i četvrtka Milvoki Baksi.