Juta konačno izgubila i to od Dalasa i Luke, Poku odličan

NBA 6. apr. 20218:20 > 8:509 komentara
Luka Dončić
Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Dalas Meveriksi su savladali Jutu Džez 111:103 u noći između ponedeljka i utorka, dok je Oklahoma izgubila od Detroita, a na toj utakmici je najefikasniji za Tander bio srpski igrač Aleksej Pokuševski.

Džezeri, koji imaju najbolji skor u NBA ligi u ovom trenutku, su imali devet uzastopnih pobeda. Taj niz prekinuli su Dalas Meveriksi koji su slavili predvođeni Lukom Dončićem i Dorijanom Fini-Smitom. Dalas je ovaj meč dobio zahvaljujući boljoj odbrani, ali i najboljoj šuterskoj večeri u sezoni. Mevsi su imali 23 trojke iz 49 pokušaja i zahvaljujući takvom procentu su kontrolisali rezutlat tokom većeg dela meča. Juta, koja šutira 40% za tri ove sezone je imala tek 12 pogodaka iz 44 šuta.

Dončić je meč završio sa 31 poenom i šest postignutih trojki, dok je Fini-Smit dodao 23 poena. Boban Marjanović je presedeo utakmicu na klupi. Prvi put je za Dalas igrao i bivši igrač Bamberga i Fenerbahčea Nikolo Meli, ali je on završio bez poena i bez pogotka iz igre. Kod Jute je Majk Konli imao 28 poena, Rudi Gober 14, a Bojan Bogdanović 16.

Detroit Pistonsi su lako dobili Oklahomu 132:108 uz odličnu partiju Alekseja Pokuševskog kod poraženog tima. Bivši igrač Olimpijakosa je dao 19 poena i bio je najefikasniji kod svoje ekipe dok je Ukrajinac Svi Mihaljuk imao 17 poena. Džerami Grent je kod Detroita bio najbolji sa 21 poenom. Pistonsi su dominirali kroz čitav meč, a iskoristili su i loš šut Tandera koji su ubacili svega pet trojki.

Toronto je u jednoj od najuzbudljivijih utakmica večeri slavio protiv Vašingtona 103:101. Geri Trent je u tom meču pogodio uz zvuk sirene za trijumf Reptorsa koji su tako kompletirali veliki preokret koji su napravili u poslednjoj četvrtini. Vodio je Vašington predvođen Raselom Vestbrukom tokom većeg dela utamice, da bi u četvrtoj četvrtini Toronto napravio seriju 10:4. Do kraja je Rasel Vestbruk jednom trojkom vratio vođstvo Vizardsima u poslednjem minutu, da bi potom Trent uz zvuk sirene doneo radost šampionima iz 2019.

Paskal Sijakam je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Rasel Vestbruk kod Vizardsa imao 23. Ras je imao i 11 asistencija i 14 skokova, dok su među starterima bili i Deni Avdija i Davis Bertans. Avdija je imao 12 poena i 10 skokova, a Davis 17 poena uz pet pogođenih trojki.

I Bruklin je dobio u neizvesnoj završnici 114:112 protiv gradskog rivala Njujorka. U ovoj utakmici nije bilo koša uz zvuk sirene, ali je Džef Grin ubacio penale na nekoliko sekundi do kraja koji su overili pobedu Netsa. Utakmicu je inače obeležila i povreda Džejmsa Hardena koji se vratio posle nelagode koju je osećao u preponi, a kako je na terenu proveo četiri minuta napustio je parket zbog iste povrede.

To je značilo da je Netse morao da predvodi Kajri Irving koji je na kraju meč završio sa 40 poena. Na početku poslednjeg minuta je dao bitnu trojku kojom je Bruklin otišao na pet razlike. Uspeo je Njujork međutim da se vrati i da izjednači na 112:112, da bi u poslednjem napadu Džef Grin bio fauliran posle ofanzivnog skoka. Njegovi koševi s penala su bili i poslednji na utakmici, a Džulijus Rendl je imao šut za pobedu ali ga nije pogodio.

Osim Irvinga, Grin je imao 23 poena kod Bruklina, dok je kod Niksa Ar Džej Beret ubacio 22.

U duelu ekipa za koje je nekada igra Nemanja Bjelica, Minesota je bila bolja od Sakramenta 116:106. Ceo meč su se ekipe smenjivale u vođštvu da bi svoju prednost Timbervulvsi obezbedili boljom odbranom u poslednjoj četvrtini. Dianđelo Rasel je utakmicu završio sa 25 poena, dok je Dieron Foks kod Sakramenta imao 31.

Klivlend je rasturio ekipu San Antonija 125:101. Kevsi su posebno bili dobri u drugom poluvremenu u kom su dali 68 poena, a briljirao je Darijus Garland koji je ubacio 37 poena. Demar Derozan je kod Sparsa imao 20.

I duel Finiksa i Hjustona je imao neizvesnu završnicu, a Sansi su slavili 133:130. Devin Buker je ubacio 36 poena za Finiks, a 18 je spakovao u četvrtoj četvrtini. Hjuston je imao zaostatak na početku poslednje četvrtne ali je uspeo da se vrati serijom 9:0, da bi istu takvu Roketsi ponovili u poslednjem minutu. Ipak stigli su da smanje na 131:130 na tri i po sekunde do kraja, a Devin Buker je overio pobedu Sansa slobodnim bacanjima.

Uz njega je odličan bio i Deandre Ejton sa 27 poena, dok je kod Hjustona Kristijan Vud ubacio 23.