NBA 25. feb. 20218:343 komentara
Christian Petersen, Getty Images Sport

U noći između srede i četvrtka devet mečeva je odigrano u NBA ligi. U derbiju noći Juta je bila bolja od Los Anđeles Lejkersa.

Košarkaši Jute na svom parketu su savladali Lejkerse rezultatom 114:89.

Prva četvrtina bila je rezultatski neizvesna, ali je Juta u naredna dva perioda bila značajno bolja. Do poluvremena je domaćin stekao 16 poena prednosti, a na to dodao još deset pred poslednjih 12 minuta pa je rutinski posao priveo kraju.

U ekipi Jute šestorica igrača imala su dvocifren učinak. Najefikasniji su sa po 18 poena bili Džordan Klarkson i Rudi Gober koji je imao i devet skokova. Bojan Bogdanović postigao je 15 poena uz po dva skoka, asistencije i ukradene lopte, poen manje dao je Majk Konli, Donovan Mičel stao je na 13 ali je imao i deset skokova i osam asistencija, a 12 poena postigao je Derik Fejvors.

U Lejkersima je najefikasniji bio Lebron Džejms, ali i njega su Džezeri sveli na 19 poena i po četiri skoka i asistencije za 28 minuta igre. Montrezl Harel dao je 16, a Mekrif Moris 12 poena.

Atlanta je bila bolja od Bostona i slavila rezultatom 127:112. Hokse je predvodio Danilo Galinari sa 38 poena, a pet manje dao je Tre Jang. Sa druge strane, najefikasniji je sa 17 poena bio Džejlen Braun.

Šarlot je slavio na gostovanju Finiksu rezultatom 124:121 predvođen Malikom Monkom koji je dao 29 poena. Po 20 su dodali Gordon Hejvord i Lamelo Bol koji je imao i osam asistencija. Finiksu nisu pomogla ni 33 poena Devina Bukera. Kris Pol dao je 20 uz deset asistencija i osam skokova.

Oklahoma je kod kuće bila bolja od San Antonija 102:99. Pobednike je predvodio Šej Džildžus Aleksandar sa 42 poena dok je sa druge strane sa 27 najefikasniji bio Dejonte Marej.

Nju Orleans je kao domaćin bio bolji od Detroita i slavio je rezultatom 128:118. Pelikanse su predvodili Zion Vilijamson sa 32 i Brendon Ingram sa 27 poena. Među Pistonsima su se istakli Džoš Džekson sa 25 i Mejson Plamli sa 21 poenom.

Svoj parket sačuvao je i Majami koji je bio bolji od Toronta rezultatom 116:108. Domaćine je sa 27 poena, deset skokova i osam asistencija predvodio Džimi Batler, Bam Adebajo dabl-dabl je upisao sa 19 poena i 12 skokova, a Goran Dragić stao je na 15 poena, dva skoka i tri asistencije. Po 24 poena za goste dali su Fred Vanflit i Kajl Lauri.

Bulsi su u Čikagu, nakon produžetka, savladali Minesotu 133:126. Zak Lavin predvodio je pobedničku ekipu sa 35 poena, Kobi Vajt dodao je 20. Među Timbervulvsima su najbolji bili Malik Bizli sa 25 i Karl-Entoni Tauns sa poenom manje.

Golden Stejt je slavio na gostovanju Indijani 111:107. Voriorse je predvodio Stef Kari sa 24 poena i po osam skokova i asistencija, dabl-dabl je zabeležio Drejmond Grin sa 12 poena i 11 asistencija, a imao je i devet skokova. Malkom Brogdon je postigao 24 poena za Indijanu, a dva manje dodao je Damantas Sabonis.

Klivlend je kod kuće savladao Hjuston 112:96 predvođen Džeretom Alenom koji je ubacio 26 poena i dodao 18 skokova, Kolin Sekston je pratio sa 23 poena. Na drugoj strani je najefikasniji bio Džon Vol sa 20 poena, Viktor Oladipo ga je pratio sa 17.