Kajri u Orlandu imao veče karijere, dao 60 poena

NBA 16. mar 20228:59 0 komentara
AP Photo/Phelan M. Ebenhack

Bruklin Netsi su dobili Orlando Medžik 150:108, u meču u kom Kajri Irving nije znao kako da se zaustavi. Jednoj od najlošijih ekipa ove sezone je napakovao 60 poena, a ubacio je čak osam trojki. U noći između utorka i srede slavio je i Majami, Finiks i Memfis.

Već je u prvom poluvremenu ova utakmica mirisala na istoriju. Irving je u prvom poluvremenu dao 41 poen, a takav učinak u NBA nije viđen skoro dve decenije. Irving je do kraja napakovao 60 poena Orlandu, a to je najviše poena koji je neki igrač dao na jednoj utakmici za Netse u istoriji. Takođe nijedan igrač nije imao toliko poena u aktuelnoj sezoni.

Šutirao je 20/31 iz igre, ubacio je osam trojki, a treba reći i da je ceo tim Netsa bio odličan u šutu za tri jer je procenat bio 59%, tačnije 16/27. Uz Kajrija je Durent imao 19 poena, a još petorica igrača su bila dvocifrena. Među njima nije bio Goran Dragić koji u Orlandu nije ni stigao mnogo da šutira. Imao je dva promašaja, četiri asistencije i tri skoka.

Sansi nisu imali mnogo problema protiv Pelikansa, bilo je 131:115. Od druge četvrtine se Finiks odlepio i više nije dozvoljavao Nju Orleansu da se vrati u utakmicu. Devin Buker je bio posebno raspoložen jer je ubacio 27 poena za 30 minuta. Majls Bridžis je imoa 20 poena, a još četiri igrača u Finiksu su imala dvocifren učinak. Kod Pelikansa je Herbert Džouns ubacio 22 poena, a Si Džej Mekolum 21.

Najuzbudljiviji meč večeri je bio između Detroita i Majamija. Slavio je Hit 105:98, a najviše zahvaljujući Maksu Strusu. On je u trećoj četvrtini ušao umesto povređenog Džimija Batlera i ispostavilo se da je kasnije prelomio meč. Dao je 16 poena u četvrtoj četvrtini u kojoj se lomio rezultat. 13 tih poena je došlo u sekvenci od svega tri minuta.

Inače Majami je imao u trećoj četvrtini i 14 poena viška, ali zatim i prazne minute u kojima su promašili čak 14 uzastopnih šuteva. Detroit se tako vratio, ali je Majami imao raspoloženog Strusa, ali i Tajlera Hiroua koji je ubacio 29 poena. Bem Adebajo je imao 16, dok je kod Pistonsa Džerami Grent bio najbolji sa 22 poena.

Memfis je bez problema dobio u Indijanapolisu. Bilo je 135:102, a Grizlisi su bili ubedljivi čak i bez glavne zvezde Dža Morenta. Dezmond Bejn je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je Džejlen Smit kod Pejsersa ubacio 15. Dža Morent nije ovu utakmicu igrao zbog bola u leđima.