Kari i drugovi bolji od Dončića

NBA 5. feb 20216:22 > 6:25 3 komentara
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Golden Stejt je zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini savladao Dalas 147:116 u noći između četvrtka i petka u NBA karavanu.

Na poluvremenu u pravoj pucačkoj rapsodiji Dalas je vodio 76:74. Međutim, u trećoj deonici Voriorsi su malo stisli odbranu, dozvolili rivalu samo 20 poena i stigli do velikih 14 poena viška. Do kraja su samo uvećavali svoju prednost.

povezane vesti

Blistao je Ubre sa 40 poena, osam skokova i dve asistencije. Pratio ga je Kari sa 28 poena. U poraženoj ekipi Dončić se zaustavio na 27 poena, ali od toga samo dva u drugom poluvremenu. Slovenački as je dodao po šest skokova i asistencija. Za šest minuta Boban Marjanović je stigao da upiše četiri poena i šest skokova.

Juta je i dalje najbolji tim u ligi. Džezeri su lako izašli na kraj sa Atlantom na gostovanju. Slavili su 112:91 i sada imaju skor 17:5. Klarkson sa 23, Bojan Bogdanović sa 21 i Mičel sa 18 poena predvodili su Jutu. Kolins sa 17 poena bio je najzapaženiji u redovima gostiju.

Iznenađujuću pobedu ostvario je Portland na gostovanju Filadelfiju 121:105, jer su bili lišeni usluga Demijana Lilarda i Mekkoluma, dvojice najboljih igrača. Odgovornost su preuzeli Trent sa 24 i Karmelo Entoni sa 22 poena. Kanter je uz 17 poena imao čak 18 skokova. Nije Fili pomogla ni još jedna sjajna partija Embida, koji se zaustavio na 37 koševa. Međutim, niko ga nije ispratio od saigrača.

Hjuston se preporeodio od odlaska Džejmsa Hardena. Žrtve „Rokitsa“ bili su Memfisi Grizlisi 115:103. Goste je nosio Vol sa 22 poena, Gordon je upisao 20, a Tejt 19 koševa. Za Grizlije je Bejn postigao 16, a Morent 15 poena.