NBA 4. mar. 20218:43 > 9:18
Kyrie Irving, James Harden
Gregory Shamus/Getty Images

U noći između srede i četvrtka u NBA ligi je odigrano deset utakmica.

Atlanta je slavila na gostovanju Orlandu i pobedu upisala rezultatom 115:112 zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu.

Posle prve četvrtine Orlando je bio na +12, a do poluvremena se prednost domaćina uvećala na 19 poena.

Hoksi su bili mnogo bolji tim u drugom poluvremenu i delom su u trećoj četvrtini uspeli da nadoknade zaostatak i najave povretak u meč, da bi u posledjih 12 minuta uspeli da to učine u potpunosti i pređu u vođstvo u samom finišu.

Tre Jang je predvodio Atlantu sa 32 poena i osam asistencija, Danilo Galinari je ubacio 23 poena uz devet skokova i šest asistenvcija, Džon Kolins stao je na 15. Bogdan Bogdanović odigrao je 20 minuta i za to vreme doprineo sa devet poena, dva skoka i po jednom asistencijom i blokadom.

Na drugoj strani je najbolji bio Nikola Vučević sa 29 poena, devet skokova i tri asistencije. Terens Ros dao je poen manje, a Majkl Karter-Vilijams stao je na 20.

Dalas Maveriksi su na svom parketu savladali Oklahomu rezultatom 87:78. Gostima je rezultatski pripala samo poslednja četvrtina, ali pet poena prednosti koliko su tokom nje imali nije bilo dovoljno da se nadoknadi propušteno iz tri prethodne deonice.

Po 19 poena za Dalas su postigli Tim Hardavej i Kristaps Porzingis koji je dodao i 13 skokova za dabl-dabl. Džoš Ričardson dao je 16. Boban Marjanović nije igrao. Na terenu nije bilo ni Luke Dončića zbog bola u leđima.

U Oklahomi je sa 15 poena najefikasniji bio Šai Džildžus-Aleksander.

Sakramento Kingsi su nadigrali Los Anđeles Lejkerse i na svom terenu pobedu upisali rezultatom 123:120.

Lejkersi su bili bolji na početku meča, imali su osam poena prednosti nakon prve četvrtine, ali su Kingsi bili ti koji su na poluvreme otišli uz vođstvo. Ipak, ta dva poena prednosti za domaće su se lako istopila, meč se lomio u drugom poluvremnu i na kraju ga je, na stranu domaćina, na pola minuta do kraja prelomio Barns koji je prvo postigao koš za vođstvo Kingsa 121:120, a zatim je u samom finišu pogodio i dva slobodna bacanja za pobedu nad šampionom.

Badi Hild dao je za Kingse 29 poena, Dearon Foks dodao je 23 uz osam asistencija, a Harison Barns postigao je ukupno 20. Nemanja Bjelica proveo je na parketu 24 minuta i ubacio šest poena, uz pet skokova i šest asistencija i jednu ukradenu loptu.

Na drugoj strani, u odsustvu Lebrona Džejmsa koji je zbog problema sa skočnim zglobom propustio prvi meč ove sezone, Lejkerse je sa 28 poena predvodio Denis Šroder, Montrezal Harel dodao je 26, a Kajl Kuzma 25.

Portland je bio bolji od Golden Stejt Voriorsa 108:106. U poslednjih 50 sekundi Lilard je sa dva slobodna bacanja doveo Portland na poen zaostatka (106:105), da bi na 14 sekundi do kraja pogodio trojku i doneo svojoj ekipi pobedu.

Po 22 poena su za pobedu Portlanda dali Karmelo Entoni i Demijan Lilard, a na drugoj strani su najefikasniji bili Stef Kari sa 35 poena i Endrju Vigins sa 14.

Indijana je pobedu upisala na gostovanju Klivlendu 114:111 predvođena Malkomom Brogdonom koji je postigao 29 poena. Domantas Sabonis je dodao 18. Tidžej Mekonel zabeležio je neuobičajen tripl-dabl, postigao je 16 poena uz 13 asistencija i deset ukradenih lopti i postao je prvi igrač koji nije bio strater kome je to pošlo za rukom.

Među Kavalirsima je najbolji bio Kolin Sekston sa 32 poena i deset asistencija. Dabl-dabl je upisao i Džeret Alen sa 17 poena i 11 skokova.

Filadelfija je bila bolja od Jute nakon produžetka 131:123. Šest sekundi do kraja Embid je pogodio trojku i doneo Filadelfiji produžetak u kome su domaći bili bolji i došli do pobede.

Džoel Embid dao je 40 poena uz 19 skokova (15 defanzivnih)Tobajas Haris dodao je 22 poena uz deset skokova, a Ben Simons je postigao 17.

U Juti je najefikasniji bio Donovan Mičel sa 33 poena, osam skokova i šest asistencija. Po 18 poena postigli su Majk Konli i Bojan Bogdanović koji je dodao i pet skokova.

Detroit je slavio protiv Toronta 129:105 uz 25 poena Vejna Elingtona i po 20Ronija Mekgrudera i Sabena Lija. U Torontu je najbolji bio Norman Pauel sa 36 dok je 21 poen postigao Kajl Lauri.

Bruklin je rezultatom 132:114 slavio na gostovanju Hjustonu. Dćejms Harden bio je najbolji u pobedničkom timu sa 29 poena, deset skokova i 14 asistencija, pet manje dao je Kajri Irving, a dabl-dabl upisao je Deandre Džordan sa po deset poena is skokova.

U Hjustonu su najbolji bili Džon Vol sa 36 i Viktor Oladipo sa tri poena manje.

Šarlot je slavio na gostovanju Minesoti 135:102 predvođen Terijem Rozierom koji je ubacio 31 poen. Kod domaćih je sa 20 najefikasniji bio Riki Rubio.

Čikago je do pobede došao na gostovanju Nju Orleansu 128:124.

Zak Lavin je bio najbolji među Bulsima sa 36 poena, sa 25 ga je pratio Kobi Vajt, a 18 je dodao Tadeus Jang.

U redovima Pelikansa najefikasniji je bio Zion Vilijamson sa 28 poena i devet skokova, 22 je postigao Džejdžej Redik, a 21 Brandon Ingram.