Klipersi od minus 35 do pobede, Boston na nestvarnih +53

NBA 26. jan 20226:10 > 7:11 0 komentara
Lebron Džejms, Los Anđeles Lejkers
Brad Penner-USA TODAY Sports

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su Vašington u gostima 116:115 posle velikog preokreta, a junak trijumfa bio je Luk Kenard koji je na manje od dve sekunde pre kraja pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje.

Povezane vesti

Vizardsi su u finišu poluvremena imali ogromnih 35 poena prednosti (66:31), ali su gosti iz Kalifornije drugo poluvreme dobili sa 80:49 i tako režirali neverovatan preokret.

Vašington je u poslednju deonicu ušao sa plus 17 (93:76), međutim, ni to im nije bilo dovoljno protiv oslabljenih Klipersa. Amir Kofi je bio najefikasniji sa 29 poena, a Kenard je dodao 25 uz 8 skokova i 6 asistencija.

Kod Vizardsa istakli su se Bredli Bil sa 23 poena, 9 skokova i 6 asistencija i Kajl Kuzma sa 19 poena i 12 skokova.

Klipersi su deveti na Zapadu sa učinkom 24-25, a tim iz prestonice 11. na Istoku sa 23-25.

Los Anđeles Lejkersi su zahvaljujući raspoloženom Lebronu Džejmsu slavili u gostima protiv Bruklina 106:96.

Ekipa iz Kalifornije je u drugoj četvrtini došla do 14 poena prednosti i do kraja utakmice više je nije ispuštala.

Džejms je imao 33 poena (14/21 iz igre, 2/8 za tri), 7 skokova i 6 asistencija, a Malik Mons 22, dok je Netse predvodio Džejms Harden sa tripl-dabl učinkom – 33 poena (11/24 iz igre, 2/7 za tri), 12 skokova i 11 asistencija.

Lejkersi posle 48 odigranih mečeva imaju polovičan učinak 24-24 i trenutno su osmi na Zapadu, a Bruklin je treći na Istoku sa 29-18.

Boston je protiv Sakramenta ostvario najubedljiviji trijumf u istoriji franšize – 128:75. Seltiksi su već posle prve četvrtine imali neverovatnih 25 poena viška (38:13).

Džejson Tejtum je predvodio svoj tim sa 36 poena (7/14 za tri), 4 skoka i 6 asistencija, a Džejlen Braun je dodao 30 uz 10 skokova. U četvrtom uzastopnom porazu Kingsa Badi Hild je zabeležio 11 poena.

San Antonio je u derbiju Teksasa u gostima deklasirao Hjuston 134:104 uz 19 poena, 5 skokova i 10 asistencijna Dedžonte Marija. Na drugoj strani Kevin Porter je imao 16 poena, 5 skokova i 9 asistencija.