Klipersi vladaju Los Anđelesom, poraz za Dončića

NBA 26. feb 20228:26 1 komentar
Reuters/Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Devet mečeva je u noći između petka i subote odigrano u NBA ligi. U derbiju Los Anđelesa Klipersi su bili bolji od Lejkersa.

Klipersi su kao gosti savladali Lejkerse 105:102.

Stekli su gosti osam poena prednosti do odlaska na poluvreme da bi u trećoj trećini ubacili samo 15 poena u odnosu na 31 Lejkersa pa su da bi došli do pobede morali da zaigraju daleko bolje u odlučujućih 12 minuta.

Lomio se rezultat od sredine poslednje četvrtine, Klipersi su uhvatili priključak i na kraju do pobede došli na dve sekunde do kraja sa linije za slobodna bacanja. Lebron Džejms je uz zvuk sirene promašio trojku za eventualni produžetak.

Sedmorica košarkaša Klipersa imala su dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Terens Man sa 19 poena i deset skokova. Poen manje dodao je Luk Kenard, a Redži Džekson je ubacio 17. Ivica Zubac stao je na šest poena, a imao je i sedam skokova.

Na drugoj strani je Lebron Džejms dao 21 poen uz 11 skokova, po 18 poena su postigli Rasel Vestbruk i Karmelo Entoni.

Juta je na svom parketu savladala Dalas rezultatom 114:109 iskoristivši slabu treću deonicu Maveriksa da započne preokret koji je kompletirala u poslednjem delu meča.

Donovan Mičel predvodio je Džezere sa 33 poena, Bojan Bogdanović dodao je 18 poena, dva skoka i asistenciju, Rudi Gober imao je dabl-dabl sa 14 poena i 17 skokova.

Dalasu nije pomogla još jedna dobra partija Luke Dončića koji je postigao 23 poena uz sedam skokova i 11 asistencija. Pauel je pratio sa 22 poena, a Dinvidi sa 20.

Šarlot je kod kuće bio bolji od Toronta 125:93, a Oklahoma je nakon produžetka slavila na gostovanju Indijani 129:125.

Orlando je na svom terenu savladao Hjuston 119:111, a u produžetku su kao gosti do trijumfa nad Vašingtonom došli San Antonio Sparsi – 157:153.

Džonson je predvodio pobednički ti sa 32 poena, poen manje dao je Marej sa 13 skokova i 14 asistencija, Poeltl je brojao do 28 uz 11 skokova i osam asistencija, a Voker se zaustavio na 23.

U Vašingtonu, Kuzma je postigao 36 poena uz osam skokova i sedam asistencija.

Majami je slavio na gostovanju Njujork Niksima 115:100, a Filadelfija je upisala trijumf na gostovanju Minesoti 133:102. Kao gosti su slavili i Nju Orelans Pelikansi koji su bili bolji od Finiksa 117:102.