Laka pobeda Klipersa, Detroit tone sve dublje

NBA 27. nov 20210:02 0 komentara
Hamidu Dialo, Luk Kenard
AP Photo/Ringo H.W. Chiu via Guliver

Prvi meč koji se u NBA šampionatu igrao u petak po američkom vremenu doneo je sudar Los Anđeles Klipersa i Detroit Pistonsa u „Stejpls centru“, a domaći sastav slavio je rezultatom 107:96 u ne preterano neizvesnoj utakmici.

Posle ovog trijumfa tim Tajrona Lua ima skor 11-8, ovo im je bila druga pobeda u tri meča i deluje da su izašli iz loše serije. Sa druge strane lošoj seriji tima iz Mičigena ne nazire se kraj – Detroit je pretposlednji tim Istoka sa 4-15. Bio je ovo peti poraz zaredom za ekipu Dvejna Kejsija.

NBA:

Od prvog do poslednjeg minuta vodili su Klipersi, a maksimalna razlika iznosila je 29 poena sredinom treće četvrtine.

Najefikasniji u timu iz Kalifornije, za koji pored odavno odsustnog Kavaja Lenarda nije bilo ni Nikole Batuma, bio je Redži Džekson sa 21 poenom (8/19 iz igre). Pratio ga je Terens Men sa 16 poena i 10 skokova, a Pol Džordž je imao 12 poena (5/19 iz igre).

U poraženom sastavu najefikasniji bio je američki reprezentativac Džeremi Grent sa 20 poena i 10 skokova, a Trej Lajls dodao je 13 poena.

Narendi protivnik Klipersima biće Golden Stejt na domaćem terenu, a Pistonsi će gostovati Lejkersima.