Lejkersi eksplodirali u Viskonsinu, 44 AD, 28 Lebron

NBA 3. dec 20228:53 0 komentara
AP Photo/Morry Gash via Guliver image

Lekjersi su dobili Milvoki Bakse 133:129 na gostovanju, a bio je to prvi trijumf trenera Darvina Hema protiv ekipe u kojoj je dugo bio asistent Majku Budenholzeru.

Meč su obeležili Entoni Dejvis i Lebron Džejms. Njih dvojica su podsetili na one verzije sebe iz 2020. godine kada su Lejkersima doneli titulu šampiona. AD je imao 44 poena, dok je Lebron ubacio 28 imao je 11 asistencija i osam skokova. Njih dvojica su bili nerešiva enigma za Bakse koje su predvodili Janis Adetokunbo sa 40 i Džru Holidej sa 28 poena.

Neizvestan je bio meč u Milvokiju da bi na tri i po minuta do kraja Lebron ubacio jednu trojku za vođstvo posle čega se više Baksi nisu vraćali u izjednačenje. Imali su na 20 sekundi do kraja šut za tri ali nisu ga pogodili kako bi izjednačili rezultat.

Bio je ovo i meč u kom je Lebron Džejms prešao po broju asistencija Medžika Džonsona. Lebron ih sada ima 10144, a Medžik je na 10133.

Lejkersi su zaista napravili veliki podvig u Milvokiju jer su dobili najbolju ekipu u dosadašnjem delu sezone i to u godini u kojoj imaju velikih problema u formi.

Hjuston je u petak napravio iznenađenje dobivši Finiks Sanse u Arizoni. To je tek drugi poraz Finiksa kod kuće, a bilo je 122:121. Sansi su ispustili ovaj meč zbog loše odbrane u poslednjoj četvrtini u kojoj su dopustili 36 poena gostima. Džejlen Grin je imao 30 poena kod Roketsa, a Devin Buker 41 kod Sansa.

Memfis je bio bolji od Filadelfije 117:109 uz 28 poena Dža Morenta. Grizlisi su sve vreme kontrolisali rezultat i Siksersi nisu bili blizu da okrenu utakmicu. Juta je bila bolja od Indijane 139:119, a ubedljivu pobedu zabeležio je i Nju Orleans protiv San Antonija 117:99.

Nikola Vučević se nije baš najbolje proveo u Kaliforniji jer su njegovi Bulsi izgubili od šampiona Golden Stejta 119:111. Vuč je bio najefikasniji u svom timu sa 23 poena dok su loš meč imali i Derozan i Zek Lavin. Voriorsi su igrali svoju standardno dobru šutersku utakmicu. Odvojili su se u drugoj četvrtini i to su održavali, a sjajan je bio Džordan Pul sa 30 poena i koji je ubacio sedam trojki. Klej Tompson je imao 26 poena, a Stef Kari 19.