Luka i Mevsi rasformirali Pelikanse

NBA 2. dec. 20218:50 > 9:04
Andrew Wevers-USA TODAY Sports

Dalas Meveriksi su savladali Nju Orleans Pelikanse 139:107 uz odličnu napadačku igru ekipe iz Teksasa koju je naravno predvodio Luka Dončić.

Slovenac je imao 28 poena i 14 asistencija za 27 minuta. On je odmah pokazao da je veoma raspoložen za igru u Luizijani jer je u prvoj četvrtini već bio dvocifren. Meč je završio sa +29 u +/- statistici. Koliko je Dalas bio dominantan govori činjenica da je trener Džejson Kid koristio čak 10 rezervista na ovom meču. Boban Marjanović je dobio deset minuta i za to vreme je ubacio osam poena. Brendon Ingram je kod Nju Orleansa imao 29 poena.

sofascore

Šampioni NBA lige Milvoki Baksi su dobili Šarlot Hornetse, a bio je to još jedan meč u kome je Janis Adetokunbo pokazao svoj šampionski gen. On je postigao poslednji koš u pobedi 127:125 i sa 40 poena je doneo deseti uzastopni trijumf Baksima.

Kris Midlton je imao 21 poen, a imao je jedan bitan koš u posledjnem minutu za tri poena. Hornetsi su imali šansu preko Gordona Hejvorda koji je promašio šut za dva, ali je Lamelo Bol izjednačio trojkom na 125:125. Posle tajm auta Janis je odradio svoje i doneo je trijumf Baksima. Bol je inače bio najbolji kod Šarlota sa 36 poena.

Hjuston je slavio protiv Oklahome 114:110 uz 32 poena Džejšona Tejta. On je imao i deset skokova dok je Šaj Gildžus Aleksander kod Oklahome imao 39 poena. Aleksej Pokuševski je za osam minuta na parketu imao četiri poena.

Sakramento je napravio iznenađenje i dobio je Kliperse 124:115. Neočekivano lako su Kingsi dominirali u Los Anđelesu i vodili su od prve četvrtine. Dieron Foks je ubacio 24 poena, Terens Dejvis 23, dok je kod Klipersa Zubac imao 17 poena. Efikasnijis u bili Man i Kenard koji su sa klupe dodali po 19 poena.