Meloun: Ludost je što ne mislim da je Nikola bio sjajan

NBA 7. dec 202113:23 > 13:28 3 komentara
Michael Malone, Nikola Jokić
REUTERS / Troy Wayrynen-USA TODAY Sports

Trener Denvera Majkl Meloun smatra da Nikola Jokić nije odigrao sjajnu utakmicu protiv Čikago Bulsa, uprkos tome što je ostvario tripl-dabl, ali je i svestan da je takav stav nefer prema srpskom centru.

Jokić je duel sa Čikago Bulsima završio uz 17 poena (6/17 iz igre), 12 skokova i 15 asistencija. To, međutim, nije bilo dovoljno da se spreči osmi poraz u poslednjih deset mečeva (109:97). A kad ekipi ne ide, onda je prva zvezda na udaru…

Povezane vesti

Velika stvar za Nikolu je što je on sada na vrhuncu svoje karijere. Ludost je što ne mislim da je imao sjajnu utakmicu. To zvuči tako nefer, jer Nikola mora da bude sjajan svake večeri i kada to nije slučaj, svi su u stilu, ‘ma, daj, Nikola’„, kaže Meloun i dodaje:

On je ključna tačka naše odbrane. Defanzivne brojke su važne. Kada je na parketu, imalo odbranu na elitnom nivou. Ofanzivno je svakako očigledno, sve što igramo, igramo preko njega„.

Nagetsi u Ilinoiju nisu imali rešenje za tranzicionu igru Bulsa.

Nemam plan igre za tranziciju. Možemo da pričamo o tome kako da se branimo, o pikenrolu, ali tranzicija je napor. Tranzicija je ponos„.

Posebno loša bila je treća deonica.

Moje razočaranje u ovom porazu je više oko toga kako smo počeli treću četvrtinu, ponovo. Pitao sam startere ‘šta hoćete da uradim drugačije u poluvremenu? Hoćete da pevam, da igram, nešto da uradim? Uradiću to’„, poručio je trener Denvera.

Nagetsi imaju skor 11-2 na osmom mestu Zapada. U sledećem meču gostuju Nju Orleans Pelikansima u Luizijani.