Može i Luka po dve cifre u tri kolone, Mevsi u plej-ofu

NBA 15. maj. 20218:53
Luka Dončić
AP Photo/Tony Gutierrez

Luka Dončić je ostvario tripl-dabl u pobedi Dalasa nad Torontom 114:110, a ovom pobedom su Meveriksi obezbedili učešće u plej-ofu, tačnije izbegli su plej-in turnir.

Slovenac je ubacio 20 poena, imao je deset skokova i 11 asistencija čime je došao do svog 11. tripl-dabla u sezoni. To je inače poslednji Dalasov meč kod kuće ove sezone, a to im je deveti trijumf u poslednjih 11 mečeva. Osim Luke odličan je bio i Kristaps Porzingis koji je imao 21 poen, a njegova trojka na startu meča je donela vođstvo Dalasu koje ova ekipa ni u jednom momentu nije ispustila.

Imao je Toronto šansu da se vrati, gubili su 19 poena u drugom poluvremenu, da bi na tri minuta stigli na minus tri. Ipak Dorijan Fini Smit je pogodio trojku za Meverikse, a jedno kucanje Luke Dončića iza toga je zavrorilo utakmicu. Kod Toronta je Džejlen Heris briljirao sa 31 poenom.

Nju Orleans je definitivno bez plej-in turnira, a to je jasno posle poraza od Golden Stejta 125:122. Džordan Pul je imao najbolje veče karijere jer je ubacio 38 poena. Upravo je njegovo polaganje donelo trijumf Voriorsima u poslednjem minutu. Inače tim iz Kalifornije je ovako maltene kompromitovao odličnu utakmicu u kojoj su konstantno vodili, a na kraju umalo ispustili tirjumf. Alen Smailagić je za 20 minuta ubacio pet poena za Voriorse, dok je Stef Kari propustio meč, baš kao i Drejmond Grini i Endrju Vigins. Nikel Aleksander Voker je kod Voriorsa imao 30 poena.

Memfis koji će takođe u plej-in je dobio ekipu Sakramenta 107:106, a važne koševe za Grizlije u uzbudljivoj završnici dali su Kilijan Tili, Gzavijer Tilmen i Tim Frejzer. Najefikasniji je bio ipak Džastisi Vilson sa 25 poena, dok je kod Sakramenta Luis King ubacio 27.

Juta je još jednom bila ubedljiva, ovoga puta Oklahoma nije imala šanse, a bilo je 109:93. Bojan Bogdanović je još jednom predvodio Džezere i to sa 22 poena, dok je Ukrajinac Svitolij Mihaljuk ubacio 19 za Tandere. Aleksej Pokuševski je imao šest poena za 31 minut.