MVP igra „emvipijevski“ – Denver niže pobede!

NBA 29. nov 20227:22 1 komentar
Nikola Jokić
REUTERS/Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Tokom prethodne sezone, u kojoj je Nikola Jokić blistao u dresu Denver Nagetsa, mnogi su govorili da je timu iz Kolorada za timski uspeh bio potreban povratak povređenog Džamala Mareja. Upravo se to događa u sezoni 2022/2023 – kanadski plejmejker igra na visokom nivou, a Jokić je i dalje fenomenalan, pa Denver ima sjajne rezultate. U noći između ponedeljka i utorka po srednjoevropskom vremenu „Zlatno grumenje“ je na domaćem parketu pobedilo 129:113 Hjuston Rokitse.

Briljirao je ponovo Somborac – za samo 27 minuta ubacio je 32 poena (11/17 iz igre, 9/10 penali), zabeležio je 12 skokova, 8 asistencija i 3 izgubljene lopte.

NBA:

Marej je postigao 31 poen uz šut iz igre identičan Jokićevom – 11/17. Imao je Marej i 5 asistencija.

Bila je to treća pobeda u nizu za ekipu Majkla Melouna, četvrta u poslednjih pet utakmica. Denver je sada drugi tim Zapada sa skorom 13-7, dok je Hjuston na dnu tabele konferencije sa 5-15.

Posle izuzetno efikasne pre četvrtine Denver nije uspeo da dođe do osetnije prednosti (42:39), a na poluvremenu je domaćin imao prednost od dva poena. Međutim, u trećoj deonici Jokić i saigrači dolaze do dvocifrenog plusa i praktično rešavaju meč izbegavši neizvesnu završnicu.

Pored Jokića i Mareja istakli su se i Zik Nadži sa 15 i Brus Braun sa 12 poena, a Iš Smit je imao 10 poena i 8 asistencija. U timu Hjustona najbolji je bio Aleperen Šengun sa 18 poena i 7 skokova, a Džejlen Grin imao je 17 poena.

Boban Marjanović odigrao je šest minuta i postigao 3 poena za Hjuston (1/3 iz igre) i imao 1 skok. Bio je ovo prvi nastup za srpskog centra posle pet uzastopnih utakmica koje je presedeo na klupi.

Iduću utakmicu ponovo igraju Denver i Hjuston – ponovo u „Bol areni“, a ona je zakazana za noć između srede i četvrtka.

U ostalim utakmicama koje su se igrale u noći između ponedeljka i utorka po srednjoevropskom vremenu postignuti su sledeći rezultati:

Filadelfija Seventisiksers – Atlanta Hoks 104:101;

Vašington Vizards – Minesota Timbervulvs 142:127;

Boston Seltiks – Šarlot Hornets 140:105;

Bruklin Nets – Orlando Medžik 109:102;

Toronto Reptors – Klivlend Kavalirs 100:88;

Nju Orleans Pelikans – Oklahoma Siti Tander 105:101;

Juta Džez – Čikago Buls 107:114;

Sakramento Kings – Finiks Sans 117:122;

Los Anđeles Lejkers – Indijana Pejsers 115:116.