Nagetsi prokockali dobru šansu u Filadelfiji

NBA 28. jan 202323:33 5 komentara
AP Photo/Derik Hamilton via Guliver image

Denver Nagetsi poraženi su u Filadelfiji od Seventisiksersa rezultatom 126:119 iako su imali lepo vođstvo od čak 15 razlike na poluvremenu, kao i pred kraj treće četvrtine. Nikoli Jokiću su falila dva skoka i jedna asistencija za tripl-dabl. Sjajan meč na drugoj strani je odigrao Džoel Embid koji je imao 47 poena.

Sjajno je Denver započeo ovu utakmicu pre svega ofanzivno. Dali su Nagetsi 73 poena za poluvreme i vodili su 15 razlike. Nikola Jokić je rutinski rešavao svoje duele sa Džoelom Embidom, ali se sve izmenilo u trećem periodu.

Odmah je krenula serija Siksersa, a Denver je pogodio prvi koš iz igre tek nakon tri minuta igre. Filadelfija se tada već vratila na 77:73. Oporavio se Denver i do kraja četvrtine opet izgradio 15 poena viška, ali je i dozvolio seriju 12-0 za manje od dva minuta kojom se Filadelfija još jednom vratila. Denver je imao loše odluke u napadu, traljavu igru i dosta izgubljenih lopti što su Siksersi iskoristili.

Jasno je bilo da na krilima podrške svojih navijača Filadelfija ima momentum i u poslednjoj četvrtini u kojoj je kontrolisala rezultat i na kraju je zasluženo slavila.

Bila je to dobra prilika da Denver završi seriju od tri uzastopna gostovanja pobedom. Nikola Jokić je bio najbolji sa 24 poena i samo četiri promašaja iz igre, imao je i devet skokova i osam asistencija, dok je Džamal Marej ubacio 22 poena. Džoel Embid je bio dominantan u ovom meču i sigurno je imao ogoroman motiv protiv Jokića. Ubacio je 47 poena i imao je 18 skokova, uz plus/minus +14.