Najbolji kad je najvažnije: Mičel sa 45 potopio Kliperse

Košarka 9. jun. 20218:091 komentar
Donovan Mitchell
REUTES / Jeffrey Swinger-USA TODAY Sports

Košarkaši Jute Džez poveli su 1-0 u polufinalnoj plej-of seriji Zapadne konferencije, pošto su u Solt Lejk Sitiju rezultatom 112:109 bili bolji od Los Anđeles Klipersa. „Džezere“ je do uvodnog trijumfa predviodio bek Donovan Mičel sa 45 poena.

Donovan Mičel je svojih 45 poena postigao za skoro 37 minuta na parketu šutirajući iz igre 16/30 (7/8 slobodna bacanja), a imao je 5 asistencija i po 3 skoka i izgubljene lopte.

NBA:

U pobedničkom timu istakao se i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović, koji je za 38 minuta na terenu zabeležio 18 poena (16/14 iz igre, 3/3 penali), uz 5 skokova i po 1 asistenciju i ukradenu loptu. Sa klupe je i Džordan Klarkson dodao 18 poena (6/18 iz igre), a cetar Rudi Gober duel je završio sa 10 poena i 12 skokova.

U poraženom timu ponovo je najefikasniji bio Kavaj Lenard sa 23 pena (9/19 iz igre) i 7 skokova, a pratio ga je Pol Džordž sa 20 (svega 4/17 iz igre, 9/10 penali). Sa klupe je za ekipu Tajrona Lua Luk Kenard dodao 18 poena, a hrvatski centar Ivica Zubac imao je 11 poena (3/5 iz igre, 5/7 penali), 6 skokova i po 3 asistencije i blokade za 20 minuta.

Posle uvodnog vođstva Jute, gosti su preokrenuli i tokom druge i većeg dela treće četvrtine imali su vođstvo, a ono je maksimalno iznosilo 14 poena. Ipak, u trećem kvartalu kreće preokret ekipe Kvina Snajdera predvođen Mičelom, koji je 32 poena postigao u drugom poluvremenu.

Treba naglasiti da u timu Jute nije igrao Majkl Konli, dok je Serž Ibaka bio odsutan u redovima Klipersa. U timu iz Los Anđelesa u tekućem plej-ofu debitovao je i Demarkus Kazins, koji je za četiri minuta imao šest poena i tri skoka.

Drugi meč serije na programu je u noći između četvrtka i petka od 4.00 po srednjoevropskom vremenu.

Pobednik serije biće ekipa koja prva stigne do četiri pobede i igraće u finalu Zapadne konferencije protiv pobednika iz duela Finiks Sans – Denver Nagets. Ekipa iz Arizone slavila je u prvom meču serije.