NBA veče obeležili Embid, Lavin, Sabonis, Ros, Jang…

NBA 18. feb. 20215:041 komentar
Tre Jang
Maddie Meyer/Getty Images

U noći između srede i četvrtka Atlanta je slavila protiv Bostona 122:114, Filadelfija protiv Hjustona 118:113, dok je Orlando bio bolji od Njukorka 107:89. takođe je Čikago savladao Detroit 105:102, dok je Indijana posle produžetka slomila otpor Minesote 134:128.

Atlanta je dobila ekipu Bostona u derbiju Istoka i tako prekinula svoj niz od četiri poraza. Hoksi su u ovoj utakmici šutirali 57% iz igre što im je rekord sezone, a ključnu razliku su napravili polovinom poslednje četvrtine. Atlanta je imala najpre devet poena razlike, Seltiksi su rizikovali time što su slali Klinta Kapelu na penale, a jedna trojka Trea Janga je donela Atlanti potom i vođstvo 108:95. prišli su Seltiksi na minus pet ali bilo je prekasno i Atlanta je pokupila pobedu u Ti Di Gardenu.

Tre Jang je imao 40 poena, kod Hoksa, dok je Džejson Tejtum ubacio 35 za Seltikse.

Filadelfija je mogla mnogo ubedljivije da slavi protiv Hjustona, jer je u rugom poluvremenu bilo čak 29 poena razlike. Ipak na četiri minuta do kraja Roketsi su stigli do jednocifrene razlike, na minut i po je bilo svega 110:107, ali su Siksersi imali spreman odgovor i to u vidu Džoela Embida.

On je meč završio sa 31 poenom, 11 skokova i devet asistencija, dok je Džon Vol kod Hjustona imao 28 poena.

Duel Orlanda i Njujorka je bio neizvestan do treće četvrtine. Tada je ekipa Medžika napravila veliku seriju i prelomila utakmicu otišavši na razliku koja za Nikse više nije bila dostižna. Terens Ros je briljirao u ovoj utakmici sa 30 poena, a 18 je ubacio u drugom poluvremenu. Nikola Vučević je imao 16 poena uz 16 skokova. Džerom Rendl je kod Niksa ubacio 25 poena.

Indijana se namučila protiv Minesote, ali je slavila i to posle produžetka. Imali su Timbervulvsi prednost 119:114 na minut i 20 do kraja četvrte četvrtine, ali su dozvolili lake poena Malkolmu Brogdonu i Džeremiju Lembu, da bi Domantas Sabonis sa penala izjednačio na 121:121. Dvojac Brogdon Sabonis je dominirao i u produžetku za pobedu Pejsersa.

Sabonis je meč završio sa 36 poena, 17 skokova i 10 asistencija, do je Malkolm Brogdon imao 32 poena.

Detroit i Čikago su igrali jer su obe ekipe bile slobodne usled otkazivanja drugih mečeva zbog koronavirusa. Zek Lavin je bio najspremniji za ovaj nenajavljeni duel pa je ubacio 37 poena i vodio je Bulse u velikom preokretu. Tim iz Ilinoija je obrisao deficit od čak 18 razlike na poluvremenu. Čikago je imao sjajan napad jer je napravio čak 29 asistencija, ali i odličnu odbranu koja je Pistonse ograničila na samo 41 poen u drugom poluvremenu.

Uz Lavina je dobru utakmicu imao i Džerami Grent koji je ubacio 43 poena za Detroit.