Pelikansi nakon preokreta i produžetka bolji od Seltiksa

NBA 22. feb. 20210:56
Ezra Shaw/Getty Images

Košarkaši Nju Orleansa savladali su Boston rezultatom 120:115 nakon produžetka.

Boston je bio bolji rival u prvom poluvremenu, posebno u drugoj četvrtini koju je dobio rezultatom 33:19. Seltiksi su na poluvremenu imali 16 poena prednosti.

Nju Orleans je u trećoj deonici zaigrao bolje ali je nadoknadio samo tri poena. Međutim, u poslednjih 12 minuta domaćini su bili odlični, imali su i pobedu u rukama, ali je Tejtum praktično uz zvuk sirene pogodio za izjednačenje (108:108) i meč je otišao u produžetak.

Neizveno je bilo u prva tri minuta, nakon čega se ušlo u pravu penal završnicu i presudila su slobodna bacanja koja su domaći ubacivali bez greške.

Pelikanse je sa 33 poena, šest skokova i tri asistencije predvodio Brandon Ingram. Zion Vilijamson je dodao 28 poena uz deset skokova, Džoš Hart stao je na 17 poena uz deset skokova, a Lonzo Bol postigao je 16 poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Džejson Tejtum sa 32 poena i devet skokova, Džajlen Braun postigao je 25 poena uz devet asistencija, Kemba Voker dodao je 14, kao i Tristan Tomson.