Pobede Klipersa i Memfisa, Vučević se „uspavao“

NBA 18. jan 20220:40 0 komentara
Harry How GettyImages

U ponedeljak su pobede u NBA upisali i Los Anđeles Klipersi i Memfis Grizlisi.

Los Anđeles Klipersi su na svom parketu bilo bolji od Indijane i pobedu su upisali rezultatom 139:133.

Čak 13 poena prednosti imali su Klipersi nakon prve četvrtine, ali je njihovo vođstvo počelo da se topi u drugoj deonici. Nadoknadili su to domaći i trećem delu meča da bi se odna u odlućujućih 12 minuta malo i opustili u odbrani i dozvolili Indijani da postigne 43 poena i tako učini završnicu uzbudljivom, ali pobedu nisu ispustili.

Najbolji među Klipersima bio je Nikolas Batum sa 32 poena, Redži Džekson ubacio je 26, a Markus Moris 21. Ivica Zubac postigao je deset poena uz pet skokova, četiri asistencije i jednu blokadu.

U Indijani Karis Laver dao je 26 poena, Kris Duarte brojao je do 24, na 19 je stao Domantas Sabonis koji je imao i 11 skokova i sedam asistencija, a Džastin Holidej dodao je 18 poena.

Memfis je pred svojima navijačima savladao Čikago Bules 119:106.

Nakon potpuno izjednačene prve četvrtine Memifis je preuzeo kontrolu u naredna dva perioda pa je mogao sebi da dozvoli i blago opuštanje na kraju.

Grizlise su predvodili Dezmond Bane i Dža Morant sa po 25 poena

U ekipi Bulsa najbolji su bili Demar Derozan sa 24 poena i Kobi Vajt sa 16. Ajo Dosunmu dodao je 15 uz deset skokova. Nikola Vučević je odigrao pola sata ali je bio ispod svog nivoa i postigao je sedam poena uz deset skokova, tri asistencije i po dve ukradene lopte i blokade. Marko Simonović dobio je tri i po minuta na parketu, nije se upisao niti u jednu statističku kolonu.