Pokuševski pogodio ključan penal u pobedi Tandera

NBA 21. mar 202121:43 2 komentara
Aleksej Pokuševski
Jonathan Daniel/Getty Images

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera pobedili su Hjuston u gostima rezultatom 114:112, dok je Indijana posle produžetka na Floridi savladala Majami 109:106.

Tanderi su sa učinkom 18-24 11. na Zapadu, dok je tim iz Teksasa zabeležio 20. uzastopni poraz i sa skorom 11-30 pretposlednje je na tabeli.

Gosti iz Oklahome su u drugoj četvrtini imali maksimalnih 13 poena prednosti, ali su Rakete uspele da se vrate i do poslednjeg trenutka bile su u igri za pobedu. Hjuston je košem Džona Vola poveo 110:109 na nešto manje od tri minuta pre kraja, a ispostaviće se da je ključni poen za Tandere postigao Aleksej Pokuševski, koji je pet sekundi pre kraja bio polovičan sa linije penala za konačnih 114:112.

Srpski ruku je bio starter i meč je završio sa 9 poena (0/4 za dva, 2/5 za tri, 3/4 slobodna bacanja), 9 skokova i po 2 asistencije i ukradene lopte za 29 minuta, Lugenc Dort je bio najefikasniji sa 23 poena, a Ajzea Robi je upisao 18.

Kod Raketa su se istakli Kristijan Vud sa 27, Džon Vol sa 24 (7as) i Viktor Oladipo sa 23 poena (5sk, 6as).

U pobedi Indijane u Majamiju Domantas Sabonis je imao 17 poena i 11 skokova, Majls Tarner 16, Džastin Holidej 16, a Karis Levert 13.

Bam Adebajo je bio najbolji u Majamiju sa 29 poena i 10 skokova, dok je Džimi Balter dodao 21 poen, 15 skokova i 7 asistencija.

Pejsersi su deveti na Istoku sa skorom 19-22, a Majami peti sa 22 pobede i 21 porazom.