Pravo u zube! Lilard sa 38 poena pokazao Lejkersima plej-in

NBA 8. maj. 20218:421 komentar
Damian Lillard
AP Photo/Craig Mitchelldyer

Portland je dobio Los Anđeles Lejkerse 106:101 u utakmici koja je ključna u borbi za šesto mesto na Zapadu. Aktuelni šampioni su sada sedmi na pet utakmica do kraja i lako bi mogli da završe u plej-in turniru. Bitne pobede su u petak ostvarili i Dalas, Šarlot i Majami, dok je "kiksnuo" Boston i to na gostovanju Čikagu.

Možda i ključni udarac u borbi između Porlanda i Lejkersa zadao je Demijan Lilard. Najbolji igrač Trejl Blejzersa je ubacio 38 poena protiv aktuelnih šampiona koji opet nisu mogli da računaju na Lebrona Džejmsa. Bio je to osmi poraz Jezeraša na deset utakmica. Da stvar bude gora po ovu ekipu Portland ima bolji međusobni duel i ukoliko ekipe budu izjednačene po broju pobeda posle 72 utakmice onda će Trejl Blejzersi imati prednost.

U poslednjoj četvrtini ovog duela je bilo dosta uzbudljivo, Lejkersi su u nekoliko navrata pokušavali da preokrenu rezultat, ali je na velike koševe šampiona Portland odgovarao trojkama. Dva puta Lilard i jednom Mekolum, da bi na 1:10 bilo 100:97 za Portland. Ipak to nije bilo dovoljno ekipi iz Los Anđelesa koja nije uspela da dođe do preokreta i tako je morala da se pomiri sa novim porazom.

Osim Lilarda koji je briljirao sa 38 poena i šutem iz igre 12/18, odličan je bio Si Džej Mekolum sa 21 poenom, dok je Jusuf Nurkić imao deset uz 13 skokova. Entoni Dejvis je kod Lejkersa imao 36 poena.

Dalas je pobedom od 110:90 nad Klivlendom zacementirao sebi poziciju pet na Zapadu. Već posle prvog poluvremena je ova utakmica bila jednosmerna ulica jer su Mevsi vodili 25 razlike. Luka Dončić je meč završio sa 24 poena uz šut iz igre 8/17, dok je Boban Marjanović za dva minuta na parketu ostao bez poena. Kolin Sekston je kod Klivlenda ubacio 27 poena.

Majami bi mogao da se domogne plej-ofa jer je posle pobede nad Minesotom od 121:112 šesti na Istoku. Sjajan je u ovoj utakmici bio Tajler Hirou koji je ubacio 27 poena za 29 minuta iako je trebalo da ima ograničenu minutažu zbog toga što je propustio šest mečeva. Džimi Batler je bio odličan sa 25 poena, dok je Goran Dragić sa klupe doneo 23 poena viceprvacima. Karl Entoni Tauns je kod Minesote imao 27 poena. Majami je inače vodio tokom većeg dela meča i uvek je imao odgovor na Minesotin pokušaj da uđe u utakmicu rezultatski. Ipak na pristojnom odstojanju su protivnike držali upravo Hirou i Batler.

Šarlot je bio bolji od Orlanda 122:112 u utakmici u kojoj je Teri Rozir imao 28 poena za Hornetse, dok je Dvejn Bejkon ubacio 26 za Orlando. Hornetsi će izvesno igrati u plej-in turniru, samo je pitanje da li će stići Boston Seltikse koji su ispred njih dve pobede.

Boston je baš u petak doživeo bolan poraz od Čikaga 121:99 i tako prepustio Majamiju šesto mesto na Istoku. Bulsi su rasturlili Seltikse pred poluvreme kada su vodili 14 razlike, da bi kasnije dodali gas i napravili veliki trijumf. Zek Lavin je ubacio 25 poena posle 11 utakmica koje je propustio zbog kovid protokola, dok je i Kobi Vajt ubacio isto toliko za Bulse. Nikola Vučević je ubacio 18 poena, a imao je tripl-dabl jer je dodao 10 asistencija i 14 skokova. Kemba Voker je kod Bostona ubacio 33 poena, a Džejson tejtum svega devet uz šut 3/15.