Preokret, produžetak, sjajni Jokić i pobeda Denvera

NBA 23. jan 20218:14 > 8:19 2 komentara
Nikola Jokić
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Denver Nagetsi su u noći između petka i subote slavili protiv Finiks Sansa 130:126 i to posle produžetka.

Bio je to meč koji je dosta podsećao na mnoga loša izdanja Denvera u ovoj sezoni. Posebno je prvo poluvreme bilo loše jer su Nagetsi gubili 14 razlike na velikom odmoru. Ipak povratak na parket je doneo drugačiju sliku i Denver je uspeo da najpre smanji zaostatak u trećem periodu, a u četvrtom i da konačno povede.

Igrao je odlično ipak Kris Pol koji je u završnici dao važne koševe, a na drugoj strani je Nikola Jokić pogađao za Denver. Bilo je 114:114 u poslednjem minutu u kom nije bilo koševa, a promašivali su i Jokić i Džamal Marej i Devin Buker za Sanse. U produžetku je ipak Denver bio za nijansu bolji, a tu razliku u nijansi je napravio Džamal Marej jednim pogotkom na pola minuta do kraja.

On je meč završio sa 18 poena, da bi ipak heroj pobede bio Nikola Jokić. On je imao 15. dabl-dabl u sezoni sa 31 poenom, deset skokova i osam asistencija. Interesantno je da je imao negativan plus minus, -13. Devin Buker je kod Finiksa imao 31 poen.

Sakramento je dobio Njujork Nikse 103:94 u utakmici u kojoj ponovo nije igrao Nemanja Bjelica. Kingsi su nadigrali goste u trećoj četvrtini koja je bila ključna, a najefikasniji je bio Dieron Foks sa 22 poena. Džerom Rendl je ubacio 26 za Nikse.

Klipersi su savladali Oklahomu 120:106. Od starta su Klipersi nametnuli svoj ritam. Imali su 18 poena prednosti posle prve četvrtine i samo su takvu razdaljinu od protivnika održavali. Kavaj Lenard je imao 31 poen, dok je Pol Džordž ubacio 29. Šai Gildžus-Aleksander je imao 30 za Tandere, dok je Aleksej Pokuševski za 15 minuta ubacio tri poena.

Atlatna je relativno lako slavila protiv jednog od najlošijih timova lige. Minesota nije mogla da se suprotstavi Hoksima i na kraju je bilo 116:98. Tre Jang je bio fantastičan i imao je 43 poena i osam pogođenih trojki. Malik Bizli je u Minesoti imao 17 poena.