Prva pobeda Klivlenda, Memfis slavio u LA, dabl-dabl Dončić

NBA 24. okt 20218:28 > 9:13 0 komentara
Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Devet utakmica odigrano je u NBA u noći između subote i nedelje.

Klivlend je do prve pobede u sezoni stigao na svom parketu protiv Atlante rezultatom 101:95.

Kavalirsi su meč prelomili u trećoj četvrtini u kojoj su stekli odlučujuću prednost nakon što je Atlanta ubacila samo 17 poena.

U ekipi Klivlenda najefikasniji je bio Riki Rubio sa 23 poena, šest skokova i osam asistencija. Evan Mobli ubacio je 17 poena uz 11 skokova, a po 12 podna dali su Lauri Markanen, Kolin Sekston koji je imao i 14 skokova i Kevin Lav.

Među Hoksima, Tre Jang je bio najefikasniji sa 24 poena i sedam asistencija, Kem Rediš dao je 19 poena, a Deandre Hanter 12. Bogdan Bogdanović odigrao je 27 minuta, postigao je pet poena uz dva skoka i dve asistencije.

Indijana je kod kuće bila bolja od Majamija nakon produžetka 102:91.

Imala je Indijana deset poena prednosti na poluvremenu, ali je u trećoj četvrtini postigla samo osam poena pa je u poslednjih 12 minuta jurila i uspela da stigne produžetak u kome je bila dominantnija i na kraju je stigla do pobede.

Pejserse su do pobede predvodili Kris Duarte sa 19, Oše Briset i Malkom Brogdon sa po 18 poena. Brogdon je imao i 14 skokova. Domanstas Sabonis pratio ih je sa 17 poena i 12 skokova.

U ekipi Majamija najbolji je bio Tajler Hero sa 30 poena, Džimi Batler sato je na 19, a Bam Adebajo dao je 17.

Dalas je slavio na gostovanju Torontu 103:95 nakon slabe prve trećine, ali je u nastavku ekipa Maveriksa bila konstantna i uspela je da meč reši u svoju korist.

U Dalasu su je najbolji bio Luka Dončić sa 27 poena i 12 skokova. Tim Hardavej dodao je 25 poena, Kristaps Porzingis 18 uz deset skokova. Boban Marjanović nije igrao.

U Torontu, Odžej Anunobi dao je 23 poena, Fred Vanvlit 20, a Skoti Barns 17. Goran Dragić je za 14 minuta ubacio dva poena i imao dva skoka i jednu asistenciju.

Čikago je na svom parketu bio bolji od Detroita i pobedu je upisao rezultatom 97:82.

Bulsi su do pobede došli predvođeni Demarom Derozanom koji je ubacio 21 poen. Nikola Vućević postigao je 15 poena uz 19 skokova, od toga 17 u odbrani, a imao je i dve asistencije, dve ukradene lopte i tri blokade. Marko Simonović nije igrao.

U Detroitu su bolji od ostalih bili Sadik Bej sa 20 poena i 16 skokova i Trej Lajls sa 12 poena.

Domaći teren sačuvala je i Minesota koja je rezultatom 96:89 savladala Nju Orleans.

U pobedničkom timu istakli su se Karl-Entoni Tauns sa 25 i Entoni Edvards sa 19 poena.

U Nju Orleansu najbolji su bili Brendon Ingram sa 30 poena i Jonas Valančijunas sa 20 poena i 17 skokova.

Milvoki je do pobede došao na gostovanju San Antoniju 121:111.

Prva i treća četvrtina bile su rezultatski izjednačene, a Baksi su pobedu izgradili boljom igrom u drugom i četvrtom delu meča.

U Milvokiju, Kris Midlton brojao je do 28, a Janis adetokumbo do 21 poena uz po osam skokova i asistencija.

Sa druge strane, najbolji među Sparsima bili su Dag Mekdermont sa 25 i Keldon Džonson sa 20 poena.

Portland je kao domaćin savladao Finiks 134:105 predvođen Sidžejem Mekolumom koji je postigao 28 poena. Demijan Lilard dao je 19 poena uz osam asistencija, Anfermi Simons dao je poen manje, a na 16 je stao Norman Pauel. Jusuf Nurkić postigao je devet poena, ali je imao 12 skokova i tri asistencije.

U Finiksu su se istakli Devin Buker sa 21 poenom te Mikal Bridžis i Ečfrid Pejton sa po 14.

U poslednjem duelu noći Memfis je slavio na gostovanju Los Anđeles Kliperse 120:114.

Imali su Klipersi +9 nakon prve deonice, ali je Memfis nakon toga uspeo da potpuno iskontroliše utakmicu.

Grizlise su predvodili Dža Moran sa 28 poena i osam asistencija, Dientoni Melton sa 22, Džaren Džekson sa 21 i Dezmond Bane sa 19 poena.

Klipersima na kraju ništa nije značio 41 poen Pola Džordža koji je imao i deset skokova. Redži Džekson postigao je 17 poena. Ivica Zubac odigrao je 19 minuta i postigao dva poena uz osam skokova i tri asistencije.